Rzymskokatolicka Parafia
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Partyzantów 3
29-100 Włoszczowa
Diecezja kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia IV N. Wielk.
2024-04-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21. IV. 2024 – IV N. Wielkanocy

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

2. Dzisiaj kazania wygłosi Ks. Łukasz Chowaniec Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej    z Wiślicy do Częstochowy, Grupy Żółto – Niebieskiej i przy Kościele będzie kwesta na pokrycie kosztów organizacyjnych, by zmniejszyć wpłaty uczestników Pielgrzymki.

3. Katecheza dla Rodziców przed I Komunią Św. będzie dzisiaj po Mszy o1500. Dzieci zapraszamy na próbę w poniedziałek na Mszę wieczorną i próbę.

4. Katecheza dla Rodziców przed Bierzmowaniem będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o1500. Młodzież zapraszamy we wtorek na Msze wieczorną i próbę.

5. We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i M. Głównego Patrona Polski.

6. We czwartek Św. Marka Ewangelisty. Na Mszach Św. poświęcenie ziemniaków. Na Mszy o 1800 będziemy się modlić w intencji Ks. Marka Książka z racji Jego Imienin.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie we środę na Mszę wieczorną i zbiórkę.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

9. W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy się modlić w intencji poległych,  zmarłych i żyjących żołnierzy 27  i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

Po Sumie o godz. 1300 w Kościele będzie Patriotyczny Koncert pt. Świat płonął wojną – Oni miłością. Wystąpią znani artyści: Barbara Tuzel Górczewska i Leszek Czajkowski.

10. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w związku z zaprzestaniem z dniem 3 marca 2024 r. transmisji niedzielnej Mszy św. o godz. 630 z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na antenie Polskiego Radia Kielce, stając w obronie praw osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, organizuje zbiórkę podpisów pod petycją o przywrócenie transmisji. Dzisiaj zbieramy podpisy przy kościele i w zakrystii. Pesel nie jest potrzebny.

11. - Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka na Jasnej Górze (23 maja 2024)

- XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej (8 czerwca 2024).

12. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na kolejny wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka w czwartek 25. 04. o godz. 17.00. Tym razem o pięknie nieoczywistym opowie wybitny polski artysta i wykładowca prof. Tadeusz Boruta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

13. Są zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe;

I turnus kl. IV do VIII od 28. 06. Do 14. 07.  II turnus dla szkół średnich i studentów 16.07. do1.08.

Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej.

14. Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie w Lednicy 1. 06.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli za 10 zł. m.in. Jak zachować odwagę bycia katolikiem; Przesłanie stygmatów.

W Niedzieli Kieleckiej m.in. Pochwała życia; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W najnowszym Gościu Niedzielnym za 10 zł. m.in. Głoszenie Ewangelii Życia; Ustawy, krok w stronę śmierci.

Gość Niedzielny Historia za 12 zł.; Miriam z Nazaretu - kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Boga?

                

Ogłoszenia III N. Wielkanocy
2024-04-14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. IV. 2024 – III N. Wielkanocy

1. Od 14 - 20 IV obchodzimy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II pod hasłem „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła”  a dzisiaj ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego -  Dziejów Apostolskich Św. Łukasza. W koszyczkach przy gazetach są karteczki z odnośnikami do fragmentu Pisma Świętego. Wybierzmy sobie losowo, w domu odszukajmy ten fragment i pomyślmy co Pan Bóg chce nam powiedzieć w tym tekście.

2. Katecheza dla Rodziców przed I Komunią Św. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o1500.

3. Maturzystów zapraszamy w sobotę na Mszę o 1800. Będziemy się modlić o pomyślne zdanie egzaminów.

4. Rycerzy Niepokalanej zapraszamy we wtorek na Mszę Św. i modlitewne spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi Ks. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej z Wiślicy do Częstochowy, Grupy Żółto – Niebieskiej i przy Kościele będzie kwesta na pokrycie kosztów organizacyjnych, by zmniejszyć wpłaty uczestników Pielgrzymki.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie we środę po Mszy wieczornej.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

8. Puszka za ławkami zbiera na Radio Maryja i TV TRWAM.

9. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w związku z zaprzestaniem z dniem 3 marca 2024 r. transmisji niedzielnej Mszy św. o godz. 6.30 z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na antenie Polskiego Radia Kielce, stając w obronie praw osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, organizuje zbiórkę podpisów pod petycją o przywrócenie transmisji. Zbieramy podpisy przy kościele.

10. Trwamy w Nowennie przed 40 r. Strajku o Krzyże. We wtorek zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji do Krzyża Misyjnego. Pamiętajmy o przyniesieniu krzyży.

11. Wspólnota Miriam zaprasza na rekolekcje „Bóg okrutny, czy Bóg miłosierny” w dniach 19 – 20 kwietnia. Zapisy do 17. 04. Konferencje wygłosi Ojciec Jose Maniparambil. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

12.  W sobotę będzie „Wieczór Chwały” wystąpi zaspól „Poczekalnia Pana Boga” konferencje wygłosi Ojciec Jose Maniparambil – zapraszamy.

13. Próba scholi parafialnej będzie we czwartek o godz. 1600 na starej plebanii. Zapraszamy chętnych.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in. Komu wierzy dziś człowiek?; nauczycielka pobożności; Przykład idzie z góry.

W Niedzieli Kieleckiej m.in. O ratowaniu Żydów; Wierni samarytańskiej miłości;

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Święto Chrztu Polski; O słowie Bożym nigdy za dużo.

                 KOMUNIKAT -  Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

                            Wasz Biskup    † JAN PIOTROWSKI

Ogłoszenia II N. Wielkanocy. Niedziela Miłosierdzia.
2024-04-07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7. IV. 2024 – II N. Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Przy kościele jest kwesta na Caritas. Niedziela Miłosierdzia została ustanowiona by nam przypomnieć o wielkiej potrzebie daru Bożego Miłosierdzia. O Boże miłosierdzie prosimy dla naszych drogich nam zmarłych. W tym dniu po Mszy Św., która jest o godz. 1500 zapalimy od PASCHŁU – świecy - znaku Zmartwychwstałego Chrystusa, przyniesioną świecę, lub skromny znicz i w procesji z modlitwą zaniesiemy na groby naszych bliskich na cmentarz grzebalny. Na cmentarzu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i postawimy Światło Zmartwychwstałego Chrystusa na grobie. Prosimy by to było tylko jedno światło, tak jak w kościele jest jeden Paschał. Na cmentarz kom. ksiądz dojedzie na godz. 1700 by odmówić Koronkę do B. Miłosierdzia. Na cmentarzach Mszy Św. nie będzie.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Msze Św. będą o 630, 900, i 1800. Na każdej Mszy Św. będzie Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.                                                                  

3. APDC zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18 i modlitwy.

4. 10 kwietnia będziemy obchodzić 84 rocznicę zbrodni Katyńskiej i 14 Katastrofy Smoleńskiej.

Program Uroczystości; O godz. 1600 Msza Św. w Kaplicy bł. Ks. J. Pawłowskiego, Przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na mogile Katyńskiej, Uroczystości w domu Kultury.

5. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie we środę po Mszy wieczornej.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

7. Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta koło włoszczowskie składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian za złożone dary pieniężne w Wielką Sobotę do puszek w kwocie 4151,89  Ofiarodawcami byli także; 

1. Ryszard Pyzior – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie.

2. Maciej Pierzchnica – Zakład Masarski Wola Wiśniowa.

3. Suliga Marek – Zakład Mięsny Marboj Nieznanowice.

4. Agata i Dawid Piechota – Hurtownia Sad Danków Duży.

5. Krzysztof Musiał – Zakład Ciastkarski. 6. Cezary Migoń – Zakład Ciastkarski.

7. Tomasz Sosnowski – Zakład Piekarniczy.  8. Marek Długoborski.

9. Agnieszka Ziółkowska – Wędliny z domowej spiżarni Barycz.

Dzięki ofiarodawcom 80 rodzin otrzymało paczki świąteczne z terenu gminy Włoszczowa, oraz 10 rodzin z Ukrainy.  Paczki były wydane w Wielkim Tygodniu w Stołówce Św. Brata Alberta. Pieniądze zebrane do puszek będą wykorzystane na prowadzenie działalności towarzystwa. Serdeczne Bóg Zapłać w imieniu potrzebujących składa Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta koło włoszczowski.

8. Puszka za ławkami zbiera na Radio Maryja i TV TRWAM.

9. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w związku z zaprzestaniem z dniem 3 marca 2024 r. transmisji niedzielnej Mszy św. o godz. 6.30 z Bazyliki Katedralnej w Kielcach na antenie Polskiego Radia Kielce, stając w obronie praw osób chorych, starszych i niepełnosprawnych, organizuje zbiórkę podpisów pod petycją o przywrócenie transmisji.  U nas od przyszłej niedzieli.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in. Dostrzec Jezusa w bliźnim; To najważniejsze Tak – Zwiastowanie NMP.

W Niedzieli Kieleckiej m.in. Dlaczego „Msze św. bez prądu”? – za dzieci poczęte i utracone; Protest rolników.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.  Nadzieja dla grzeszników; Jak rozmawiać o aborcji.

Szczegóły dotyczące zasad podejmowania i praktykowania Duchowej Adopcji                                        

Duchową Adopcję rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia, które powinno być składane w sposób uroczysty w kościele. Gdzie można składać takie przyrzeczenie, podano w oddzielnym rozdziale p.t. "Gdzie można podejmować D.A.?" Warunkowo można składać przyrzeczenie adopcyjne również prywatnie, przed Krzyżem lub Obrazem Świętym szczegóły w dziale

Pytania i Odpowiedzi.                                                                                                                                                                                                                                               

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI"                                                                                                Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,  wszyscy Aniołowie i Święci.                                                                                  Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy   nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ....................................  biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się         o uratowanie jego życia
oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
• jedna Tajemnica Różańca Świętego
• moje dobrowolne postanowienia
• oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu",
którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU" Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen. Złożenie przyrzeczenia powinny poprzedzać rekolekcje, "dni skupienia", lub przynajmniej ustna informacja na temat podejmowania i praktyk Duchowej Adopcji podawana przed złożeniem uroczystego ślubowania. Przyrzeczenie Duchowej Adopcji może być też składane prywatnie przed Krzyżem, najlepiej w któreś święto Matki Bożej. Takie "prywatne" przyrzeczenie składamy wówczas, gdy nie ma warunków do uroczystego złożenie go w kościele z pełnym ceremoniałem. Takie sytuacje są usprawiedliwiane np. chorobą, sędziwym wiekiem, niepełnosprawnością, uwięzieniem, pracą na morzu, skoszarowaniem w wojsku, znaczną odległością miejsca zamieszkania kandydata od kościoła sprawującego liturgię przyrzeczeń adopcyjnych.                                                                                                                                       Duchowa adopcja może być podjęta cyklicznie co 9 miesięcy, jednak zawsze po wypełnieniu poprzednich zobowiązań. Każdorazową nową Duchową Adopcję powinno poprzedzać nowe przyrzeczenie.                                                                                              Adoptujemy każdorazowo tylko jedno nieznane nam dziecko zagrożone aborcją. Pan Bóg-Dawca Życia zna jego imię i On sam nam je wybiera.                                                             Postanowienia dodatkowe (dodatkowe praktyki) są uzupełnieniem Duchowej Adopcji. Są dobrowolne, lecz są chętnie widziane i praktykowane, ponieważ często stanowią potrzebę większego zadośćuczynienia, dziękczynienia, bądź wyproszenia łask u Bożej Opatrzności. Żeby podjęte postanowienia praktyk skutecznie i do końca wykonać, najlepiej jest podjąć jedną lub najwyżej dwie praktyki. Może się zdarzyć, że zapomnimy lub zaniedbamy nasze zobowiązania adopcyjne. Długa przerwa, na przykład miesięczna, przerywa Duchową Adopcję i wymaga podjęcia jej od początku. Należy wtedy odbyć spowiedź, ponowić przyrzeczenia i starać się je dotrzymać. W wypadku krótkiej przerwy należy Duchową Adopcje kontynuować, przedłużając praktykę o ilość dni opuszczonych.

Ogłoszenia. Wielkanoc 24
2024-03-31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31. III. 2024 – Wielkanoc

1. Liturgia dzisiejsza wypełniona jest radosnym wołaniem Alleluja! Chrystus skruszywszy więzy śmierci, piekła i szatana oddał chwałę Ojcu. W Domu Ojca przygotował nam mieszkanie i oczekuje na wszystkich, którzy pójdą za jego wezwaniem. Okażmy się godnymi tego zaproszenia.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzieci i młodzież prosimy o rozwagę i rozsądek, by nikomu nie utrudnić przyjścia do kościoła i powrotu do domu.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Przy kościele będzie kwesta na Caritas. Niedziela Miłosierdzia została ustanowiona by nam przypomnieć o wielkiej potrzebie daru Bożego Miłosierdzia. O Boże miłosierdzie prosimy dla naszych drogich nam zmarłych.

W tym dniu po Mszy Św., która jest o godz. 1500 zapalimy od PASCHAŁU – świecy - znaku Zmartwychwstałego Chrystusa, przyniesioną świecę, lub skromny znicz i w procesji z modlitwą zaniesiemy na groby naszych bliskich na cmentarz grzebalny. Na cmentarzu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i postawimy Światło Zmartwychwstałego Chrystusa na grobie. Prosimy by to było tylko jedno światło, tak jak w kościele jest jeden Paschał. Na cmentarz kom. ksiądz dojedzie na godz. 1700 by odmówić Koronkę do B. Miłosierdzia. Na cment. Mszy Św. nie będzie.

4. Każdy dzień w Oktawie Wielkanocy jest Uroczystością, dlatego w tym tygodniu w piątek post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

5. W pierwszy czwartek m.– o godz. 1800 Godzina Św. Msza Św. i Spotk. Różańcowych.           W pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700 dla dzieci   

i młodzieży i o 1800 Msza Św. następnie Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 2000. Spowiedź  pierwszopiątkowa codziennie podczas nabożeństw, oraz w piątek od 1630.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Op. Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać wszelkie problemy i trudności.

6. W tym roku 25 marca przypadło w Wielkim Tygodniu, w związku z tym, Urocz. Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia będzie obchodzony 8 kwietnia.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu P. Jezusa, oraz na cele parafialne.

8. W Starostwie został rozstrzygnięty przetarg na malowanie dachu na Kościele; prezbiterium

i obydwie kaplice. Dofinansowanie mamy z Ładu Polskiego i Starostwa Powiatowego.

9. Parafia nasza otrzymała wiele wspaniałych życzeń od Posłów, Pielgrzymów, Starostwa, Gminy, Policji, Straży Pożarnych, Służby Zdrowia, Szkół, Przedszkoli, DPS, Ośrodków Opiekuńczo –Wychowawczych i różnych organizacji. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
W Niedzieli;  Kotwica duszy – Chrystus naprawdę zmartwychwstał; Ziemia Święta przemawia;  My chcemy Boga w książce, w szkole; Sekrety polskiej Jerozolimy.

Wkładka Kielecka; Co nam dał Rok Jubileuszowy bł. Wincentego Kadłubka

W Gościu Niedzielnym; Rozpoczynamy Wielką Nowennę; Biskup wygrywa w sądzie; „Nie ma Go tu”, czyli co się stało z Jezusem?;  Chrystus wyciąga z grobu;  Rząd bez sumienia.
 

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy głębokiej Wiary oraz budowania życia na Chrystusie i z Chrystusem. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem stanie się źródłem nadziei i pokoju rozlewającego się na naszą codzienność. Niech Chrystus opromienia nas swoją miłością, wspomaga łaską i nam błogosławi.

 

Ogłoszenia VI N. W. P. N. Palmowa
2024-03-24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. III. 2024r. – VI N. W. Postu. Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Św.  z tym, że uroczyste - przy ołtarzu polowym i procesjonalne wejście do kościoła; młodzież o godz. 900, dzieci  o 1030, dorośli o 1200. Na Mszy Św. o 1030 będzie konkurs na najwyższą  i na najpiękniejszą palnę wykonaną samodzielnie.

2. Tradycyjna „DROGA KRZYŻOWA” ulicami miasta odbędzie się 26 marca,  czyli w Wielki Wtorek po Mszy wieczornej. Przejdziemy ulicami; Plac Wolności, ul. Przedborska,  Mleczrska, Dębowa, Młynarska, Głowackiego, Sobieskiego i Plac Wolności do Kościoła.

3. Święte Triduum Paschalne.; Wielki Czwartek. O godz. 900 Biskup wraz z księżmi z całej diecezji gromadzą się w Kieleckiej Katedrze i sprawowana jest Msza Św. Krzyżma, w czasie, której są poświęcone Olej Krzyżma potrzebny do namaszczenia przy chrzcie, bierzmowaniu, święceń kapłańskich, poświęcanego ołtarza i świątyni. Olej chorych, do namaszczenia chorych. Oleje te są rozdzielone do wszystkich parafii.

W naszym Kościele o godz. 1700 będzie Msza Św. Wieczerzy Pańskiej i Przeniesienie 

N. Sakramentu do ołtarza adoracji, inaczej do ciemnicy. Adoracja do godz. 2400.

4. Wielki Piątek. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy Św.

O godz. 1700 będzie Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa z opisem Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża Komunia Św. i Przeniesienie P.J. do Grobu. Adoracja do godz. 2400.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, wszyscy od 14-go roku życia spożywamy pokarmy postne, ci, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 –go mogą spożyć posiłek 3 razy dziennie, jeden normalny dwa skromniejsze. Można podjąć surowszy post. Taca jest przeznaczona na Bazylikę Grobu B. w Jerozolimie.

5. Wielka Sobota. Dzień spoczynku P.J. w Grobie. W skupieniu i modlitwie adorujemy Jezusa. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1300 co pół godziny. Po poświęceniu niech każdy uda się na Adoracje Jezusa w Grobie. Będzie bardzo dobra okazja, aby rodzice zrobili dzieciom piękną katechezę

o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900; poświęceniem ognia, Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa, modlitwy w intencji Świata, Msza Św. poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. Na liturgię  przynosimy Świece. Adoracja będzie całą noc, do Rezurekcji.

6. Wielka Niedziela - Rezurekcja o godz. 600 według nowego czasu. Zapraszamy; poczty sztandarowe, asystę, harcerzy, Straże Pożarne, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów na procesji. Prosimy  o zabranie na procesję chorągwi, sztandarów i feretronów.

7. Dyżur księdza w konf. będzie; w Czwartek od 700 do 800 ,w Piątek 700 do 900 i w Sobotę od 800 do 1000

8. Zachęcamy do udziału w nab. Wielkiego Tygodnia i Adoracji  Jezusa w Ciemnicy   i w Grobie.

9. Adoracja w Wilki Piątek; kl. VI-VIII godz. 9 - 10;  kl. IV-V godz. 10 – 11; kl. I-III godz. 11-12.

10. Adoracja Przygotowana przez Wspólnotę Miriam w Wielki Piątek będzie o 2100.  Zapraszamy.

11. Tow.  Pomocy im. Św. Brata Alberta w Wielką Sobotę będzie zbierać tylko ofiary do puszki ustawionej na stopniach Ołtarza Polowego. W im. Tow. i podopiecznych składamy serd. Bóg Zapłać.

12. Od Wielkiego Czwartku Kancelaria Parafialna  będzie nieczynna.

13. Puszka za ławkami zbiera ofiary na kwiaty do GROBU  PANA  JEZUSA.

14. BÓG  ZAPŁAĆ za składane ofiary na cele parafialne.

15. Dzisiaj Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1740 i Msza Św.

16. Droga Krzyżowa dla Dzieci będzie we środę o godz. 1730, zapraszamy.

17. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Rekolekcje i Peregrynację Relikwii Rodziny Ulmów składamy serdeczne podziękowanie. Bóg Zapłać nauczycielom, którzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą w czasie Rekolekcji.

18. Przypominamy – z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.

19. Re4jestracja dawców szpiku kostnego będzie 25 marca w godz. 9 – 14 w Kawiarni Domu Kultury we Włoszczowie. Zapraszamy osoby w wieku 18 – 55 lat ogólnie zdrowych.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                    

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: Święte dni Kościoła; Nowy przewodniczący, jakiego znamy.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Miłość bliźniego drogowskazem;  W kraju rajskiego ptaka.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Episkopat po wyborach;  Chcemy rozmawiać z rządem.

Ogłoszenia V N. W. P.
2024-03-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17. III. 2024 – V N. W. Postu

1. W sobotę o godz. 1700 rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przeprowadzi je Profesor naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach Ks. dr Jan Nowak.

2. Program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i przy gazetach do zabrania. Nauczycieli prosimy, by zaopiekowali się dziećmi i młodzieżą i przyprowadzali ich do Kościoła na rekolekcje. Szczególnie zwróćmy uwagę na Peregrynację Relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w poniedziałek i wtorek, 18 i 19 marca w tym zmiany w intencjach Mszy Św.

W poniedziałek o godz. 1700 przyjęcie Relikwii i Obrazu, modlitwy na rozpoczęcie peregrynacji.

Konferencja Rekolekcjonisty.

1800 Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

Adoracja do godz. 2100. ( Pieśni, modlitwy, Droga Krzyżowa z Ulmami)

2100 Apel i czuwanie do godz. 630. Róże Różańcowe podjęły się dyżuru, a wszystkich zapraszamy na modlitwę w dogodnym czasie w ciągu nocy.

630 Msza Św. z Nauką Rekolekcyjną. Do godz. 1300 Nauki Rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży.

1400 Msza Św. z Nauką Rekolekcyjną w intencji Ojczyzny, o dobre decyzje w czasie wyborów.

1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Relikwie zabiera Par. Św. Józefa Robotnika w Kielcach.

3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W piątek 22 marca odbędzie się Włoszczowska Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1900. Do wyboru są dwie trasy: 18 km i 9 km, więcej informacji na stronie internetowej Wspólnoty Miriam.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Św. z tym, że uroczyste - przy ołtarzu polowym i procesjonalne wejście do kościoła; młodzież o godz. 900, dzieci o 1030, dorośli o 1200. Na Mszy Św. o 1030 będzie konkurs na najwyższą  i na najpiękniejszą palnę wykonaną samodzielnie.

6. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski odbędzie się Nowenna w intencji Ojczyzny

o Zgodę Narodową i Poszanowanie Życia Ludzkiego. Modlitwy za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki będą od 16 do 24 marca o godz. 2120 w rodzinach i po każdej Mszy Św. w każdej parafii. W sobotę o 1700 będzie Msza Św. za Ojczyznę.

7. Puszka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu P.J.

8. Są baranki Wielkanocne po 10 zł. jako wsparcie dla dzieci z biednych rodzin

9. Powiatowa Straż Pożarna apeluje, by nie wypalać traw. Więcej informacji w gablocie.

10. Do chorych pojedziemy w sobotę od 900. Prosimy o zgłoszenia.

11. Dzisiaj o godz. 1800 modlimy się w intencji podopiecznych, darczyńców, członków i pracowników Towarzystwa im Św. Brata Alberta.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                    

W najnowszym Gościu Niedzielnym za 10 zł. m.in.: Relikwie na sprzedaż?; Negocjacje, nie kapitulacja.

W najnowszej Niedzieli za 10 zł. m.in.: Gdy boli dusza;  Kiedy aborcja staje się prawem człowieka;

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:. Czego uczy nas i harcerzy bł. Wincenty Frelichowski?

Magazyn Niedzieli za 15 zł.: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna. Czego chce od nas Rosja; Apetyt Moskwy jest większy niż Ukraina;  Zdumiewający Jezus z Faustynowych objawień; Święci patroni Polski.

 

 

 

Rekolekcje W. P. 24
2024-03-11

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

Rzymskokatolickiej Parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie 2024 r.

Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

Sobota  –  16. 03. 2024 r.

godz. 1700 – Msza Św. Rozpoczęcie Rekolekcji.  Nowenna Krzyżowa.

Niedziela  –  17. 03. 2024 r.

godz. 730 – Msza Św. nauka ogólna.

         900 -  Msza Św. nauka dla młodzieży.

        1030 – Msza Św. nauka dla dzieci.

        1200 – Msza Św. nauka ogólna.

        1500 – Msza Św. nauka ogólna.

        1630 - Droga Krzyżowa

        1740– Gorzkie Żale. Nauka (Pasyjna)

        1800 - Msza Św.

Poniedziałek  –  18. 03. 2024 r.

Godz. 630 – Msza Św. nauka ogólna.

          830  - Nauka dla Szkoły Podstawowej  kl. IV - VIII

          950  - Nauka dla Szkoły Podstawowej kl. 0 - III

        1030  - Nauka Szkół Średnich L.O. Sikorski.

        1130  - Nauka Szkół Średnich - Czarniecki  i ZDZ

        1700  - Przywitanie Relikwii Rodziny Ulmów

        1800  - Msza Św. nauka.

        1900  - Adoracja

        2100 – Apel.

        2200 – 600 Czuwanie.

Wtorek  –  19. 03. 2024 r.

Godz. 630 – Msza Św. nauka ogólna.

           830 - Nauka dla Szkoły Podstawowej kl. IV- VIII

           950  - Nauka dla Szkoły Podstawowej kl. 0 - III

        1030  - Nauka Szkół Średnich L.O. Sikorski.

        1130  - Nauka Szkół Średnich - Czarniecki  i ZDZ

        1400 – Msza Św. nauka ogólna.

        1500 – Koronka, pożegnanie Relikwii Rodziny Ulmów.

        1700  - Msza Św. nauka ogólna.

        1830  - Msza Św. nauka ogólna.

Środa  –  20. 03. 2024 r.

Godz. 630 – Msza Św. nauka ogólna.

          830 - Msza Św. nauka dla Szkoły Podstawowej kl. IV - VIII

          950  - Msza Św. nauka dla Szkoły Podstawowej kl. 0 - III

        1030  - Msza Św. nauka dla Szkół Średnich L. O. Sikorski

        1130  - Msza Św. nauka dla Szkół Średnich - Czarniecki  i ZDZ

        1515 - Msza Św. nauka dla chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

        1700 - Msza Św. nauka ogólna.

        1830  - Msza Św. nauka ogólna.  – Zakończenie.

Tak korzystajmy ze spowiedzi, by uczestniczyć we Mszy Św. , wysłuchać nauki rekolekcyjnej, przyjąć Komunię Św. i uzyskać                          

 ODPUST ZUPEŁNY.

Powinno się wysłuchać przynajmniej trzy Nauki Rekolekcyjne.

Ogłoszenia III N. W. P.
2024-03-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3. III. 2024 – III N. W. Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Na każdej Mszy Św. będzie Adoracja N. S.

2. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa o 1730 – zapraszamy.

3. W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1740 i Msza Św.

4. Dzieci zapraszamy w środy na Mszę Św. o 1700 i Drogę Krzyżową o godz. 1730

5. Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. i modlitewne spotkanie.

6. We czwartek I Miesiąca po Mszy Św. zapraszamy Różańcowych na modlitewne spotkanie.

7. Puszka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu P.J.

8. Duszpasterstwo Rolników zaprasza do Częstochowy na czuwanie 4 marca. Więcej informacji w gablocie.

9. Ministrantów zapraszamy na spotkanie we środę po Drodze Krzyżowej.

10. Bierzmowanych zapraszamy we środę po Drodze Krzyżowej na spotkanie.

11. We czwartek Imieniny Ks. Kapelana. Zapraszamy do modlitwy na Mszy Św. o 1700.

12. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Przeprowadzi je Profesor naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach Ks. dr Jan Nowak.

13. Jak już słyszeliśmy z Komunikatu Ks. Biskupa w marcu przez tydzień w nasze diecezji siedem kościołów nawiedzą Relikwie i obraz bł. Rodziny Ulmów. W naszym Kościele Relikwie  będą adorowane od  poniedziałku 18 marca godz. 1700 do wtorku godz. 1500.  Więcej informacji w gablocie, na stronie internetowej oraz podamy w przyszłą niedzielę.         

14. Są baranki Wielkanocne po 10 zł. jako wsparcie dla dzieci z biednych rodzin.                                    

15. We czwartek w Budynku Episkopatu w Warszawie odbyło się wręczenie Nagrody bpa Romana Andrzejewskiego za strajki o Krzyże 40 lat temu. Więcej informacji na stronie internetowej. Warto obejrzeć transmisje na YouTube tv wloszczowa Jubileuszowa XX Gala

16. Biuro turystyczne Rafmal z Włoszczowy informuje,że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Włoch z okazji 80-tej rocznicy bitwy pod Monte Cassino, która odbędzie się w dniach  15 -21. 05. 2024. W dniu 18.05.2024 planowany jest udział w kulminacyjnych uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym u podnóża klasztoru  z udziałem Prezydentów Polski i Włoch, oraz ostatnimi żyjącymi Weteranami 2 Korpusu Polskiego.Szczegółowy plan pielgrzymki , oraz wszelkie informacje pod nr.tel. 664 049 386

W ofercie biura także pielgrzymka autokarowa do Medjugorie w dniach 30.04 – 05.05.2024, szczegóły na plakacie i u organizatora pod nr. tel. 664 049 386.

17.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                    

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:  Dyskoteka w katedrze; Lektury do skreślenia.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Ziemia Święta wciąż płonie; Ziemia naszych korzeni; Jak poszczono w Starym Testamencie; Dla kogo HiT jest gniotem; Egzekucja na polskiej pamięci.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Krucyfiks biskupa krakowskiego;  Ornat królowej Jadwigi; Misja na Jamajce.

 

 

Peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów.
2024-02-26

Ogłoszenia II N. W. P.
2024-02-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25. II. 2024 – II N. W. Postu

1. Dzisiaj jak zawsze w II N. W. Postu jest kwesta na Misje „Ad Gentes.”

2. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa o 1730 – zapraszamy.

3. W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1740 i Msza Św.

4. Dzieci zapraszamy w środy na Mszę Św. o 1700 i Drogę Krzyżową o godz. 1730

5. Dzieci Komunijne z rodzicami zapraszamy we środę na Mszę Św. o 1700 i Drogę krzyżową. Na Mszy Św. od rodziców otrzymają książeczki do modlitwy.

6. Duszpasterstwo Rolników zaprasza do Częstochowy na czuwanie 4 marca. Więcej informacji w gablocie.

7. Puszka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu P.J.

8. W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700, Droga Krzyżowa, Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 1900.

W I Sobotę Miesiąca, - Po Mszach Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Na Mszy Św. o 1700  modlitwy w intencji rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i małżonków; dziękujmy za zgodne, udane małżeństwa, - prośmy o trwałe i szczęśliwe rodziny. Spowiedź pierwszo-piątkowa codziennie podczas nabożeństw, oraz w piątek od 1630

9. Apostolat Maryjny zapraszamy we wtorek na spotkanie po Mszy Wieczornej.

10. Intencje Mszy Św. na II półrocze będą przyjmowane od soboty godz. 800. Przy większej ilości zamawianych intencji dwie będą mogły być wpisane ma niedzielę, lub święto, pozostałe w dni zwykłe, lub w sobotę na zbiorowej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.                                                                                    

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Porwana lekarka wróciła do domu; Kim jest Ten do Którego się modlę; Brat profesor.

W najnowszej Niedzieli m.in.: Dwa lata wojny i co dalej; Post uśmierza wady; Misyjne serce Polski.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Wspominali wybitnego historyka; Aktywni, twórcy, potrzebni.

 

1 2 3 »