29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia III N. Wielkanocy
2020-04-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26. IV. 2020 – III N. Wielkanocy.

1. Dzisiaj Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego- Ewangelii wg Św. Mateusza. Rozpoczniemy XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. (Mt 28,19) Wychodząc z kościoła niech każdy zabierze z koszyczka kartkę z zaznaczonymi wersami Ewangelii wg Św. Mateusza i Księgi Syracha. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma Św. Po powrocie do domu otwórzmy swoje, bądź rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie z uwagą otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przez cały tydzień o godz. 2015przed modlitwą na różańcu będziemy uczestniczyć w celebracji Pisma Św. online, zapraszamy.

2. Dzisiaj na Sumie będziemy się modlić w 30 – lecie powstania Światowego Związku A.K, 78 r. przemianowania Związku Walki Zbrojnej w A. K. w intencji poległych,zmarłych   i żyjących żołnierzy 27 i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

3. Msza Św. za Ojczyznę będzie w przyszłą niedzielę o godz. 1200.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj – Nabożeństwa Majowe codziennie będą o godz. 1730 i o godz. 1800Msza Św. Adoracja do godz. 2000.

5. W tym tygodniu w piątek jest udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W pierwszy piątek miesiąca –Msze Św. o 630 i o 800 z Nabożeństwem do N. S. P. J. o1700Nabożeństwo Majowe z Aktem Ofiarowania NSPJ i o 1800 Msza Św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 1800zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą OpiekunkęRodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać wszelkie problemy i trudności.

8. W środę Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dra Kościoła, Patronki Europy.

9. W sobotę NMP Królowej Polski, uroczystość przeniesiona z następnej niedzieli. Msze Św. jak w zwykłe dni o 630 i 1730Nabożeństwo Majowe i Msza Św.

10. Nadal jest aktualna dyspensa od uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej.

11. Przypominamy o stałej Adoracji N. Sakramentu i transmisji internetowej z naszego Kościoła. Zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych w naszym Kościele może uczestniczyć w modlitwach 25 osób. Na zewnątrz należy zachować odpowiednie odległości. Korzystajmy z internetu i telewizji. Niech to będzie nie tyle oglądanie, ale uczestnictwo w liturgii, nich nasze ubranie będzie świąteczne - to jest czas święty, absolutnie nie przy kawie, herbacie i ciastku.

Przypominamy, że w kościele obowiązują maseczki, oraz zalecane jest by przyjmować Komunię Św. na rękę bez rękawiczki.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

13. W sobotę zapraszamy do modlitwy w intencji Ks. Proboszcza w Dniu Imienin.                                                                                           Ogłoszenia II N. Wielkanony, Niedziela Miłosierdzia.
2020-04-19


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19. IV. 2020 – II N. Wielkanocy. Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, została ustanowiona by nam przypomnieć o wielkiej potrzebie daru Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.                                         

2. We czwartek Św. Wojciecha, bpa i m., Głównego Patrona Polski.

3.  W sobotę Św. Marka Ewangelisty, na rannej Mszy Św. poświęcenie ziemniaków.

4.W przyszłą niedzielę Czwarte Narodowe  Czytanie Pisma Świętego-  Ewangelii wg Św. Mateusza.   Rozpoczniemy XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. (Mt 28,19)

5. Nadal jest aktualna dyspensa od uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej.

6. Przypominamy o stałej  Adoracji N. Sakramentu, oraz transmisji internetowej

z naszego Kościoła. Dzisiaj jeszcze obowiązuje ograniczenie       5 osób w kościele. Od jutra zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych w naszym Kościele może uczestniczyć w modlitwach 25 osób. Na zewnątrz należy zachować odpowiednie odległości. Korzystajmy       z internetu i telewizji. Niech to będzie nie tyle oglądanie, ale uczestnictwo  w liturgii, nich nasze ubranie też będzie świąteczne - to jest czas święty, absolutnie nie przy kawie, herbacie i ciastku w piżamie.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

8.  Zawartość Skarbonki Wielkopostnej można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel

    charytatywny, lub dzisiaj złożyć we wspólnej skarbonie na HOSPICJUM w naszym szpitalu.

9. Z komunikatu Kurii Diecezjalnej;

Duchowni nie muszą nosić maseczek podczas sprawowania czynności liturgicznych, ale w innych sytuacjach duszpasterskich już tak. Wierni uczestniczący w liturgii powinni mieć założone maseczki. Do przyjęcia Komunii świętej wierni odchylają maseczkę lub wystawiają rękę bez rękawiczki.

-  Od poniedziałku – 20 kwietnia obowiązują nowe przepisy dotyczące liczby wiernych

w kościołach – 1 osoba na 15 m2, stąd w naszym Kościele 25 osób.                                                                                           

I N. Wielkanocy
2020-04-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12. IV. 2020 – Wielkanoc

1. Liturgia dzisiejsza wypełniona jest radosnym wołaniem Alleluja! Chrystus skruszywszy więzy śmierci, piekła i szatana oddał chwałę Ojcu. W Domu Ojca przygotował nam mieszkanie i oczekuje na wszystkich, którzy pójdą za jego wezwaniem. Okażmy się godnymi tego zaproszenia.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia.

4. Nadal jest aktualna dyspensa od uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej i świątecznej.

5. Przypominamy o stałej Adoracji N. Sakramentu, oraz transmisji internetowej

z naszego Kościoła. Nadal obowiązuje ograniczenie ilości 5 osób w kościele. Korzystajmy z internetu i telewizji. Niech to będzie nie tyle oglądanie, ale uczestnictwo w liturgii.

6. Każdy dzień w Oktawie Wielkanocy jest Uroczystością, dlatego w tym tygodniu w piątek post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu P. Jezusa, oraz na cele parafialne.

8. Zawartość Skarbonki Wielkopostnej można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel

charytatywny, lub w przyszłą niedzielę przynieść do kościoła i złożyć we wspólnej skarbonie na HOSPICJUM w naszym szpitalu.

9. Parafia nasza otrzymała wiele wspaniałych życzeń od Posłów, Pielgrzymów, Starostwa, Gminy, Policji, Straży Pożarnych, Służby Zdrowia, Szkół, Przedszkoli, DPS, Ośrodków Opiekuńczo –Wychowawczych i różnych organizacji.

10. Wszystkim parafianom i gościom odbiorcom naszego internetu, życzymy głębokiej Wiary oraz budowania życia na Chrystusie i z Chrystusem. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem stanie się źródłem nadziei i pokoju rozlewającego się na naszą codzienność. Niech Chrystus opromienia nas swoją miłością, wspomaga łaską i nam błogosławi.

13. Są podwójne numery gazet Niedzieli i Gościa Niedzielnego - Świąteczny z Niedzielą Miłosierdzia.

Ogłoszenia VI N. W. Postu. N. Palmowa.
2020-04-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5. IV. 2020 – VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy Św., bez wody świeconej, procesji i udziału wiernych.

2. Dzisiaj Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1740 , kazanie i Msza Św.

3. Mamy nadzwyczajną sytuację i nieznane nam dotąd rozwiązania. Nadal jest aktualna dyspensa od uczestniczenia we Mszy Św. i Uroczystości Wielkiego Tygodnia.

4. Przypominamy o stałej Adoracji N. Sakramentu, oraz transmisji internetowej

z naszego Kościoła. Nadal obowiązuje ograniczenie ilości 5 osób w kościele. Korzystajmy z Internetu i telewizji. Niech to będzie nie tyle oglądanie, ale uczestnictwo w liturgii.

5. Do Wielkanocy w dni zwykłe księża będą mieli dyżury w konfesjonale w godz. od 800– 1000 i od 1600 – 1800. Po każdym penitencie konfesjonał jest dezynfekowany. Komunia Św. do środy w godzinach spowiedzi będzie udzielana co 20 minut. Przywykliśmy chodzić do spowiedzi przed Świętami. Spowiedź i Komunia Św. Wielkanocna jest od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Św. - w tym roku do 7 czerwca. W zaistniałej, wyjątkowej sytuacji od nas niezależnej, spowiedź można na razie odłożyć, może doczekamy lepszych czasów.

6. Święte Triduum Paschalne;

Wielki Czwartek. O godz. 1000 Biskup w Kieleckiej Katedrze odprawi Mszę Św. Krzyżma, w czasie, której poświęci Olej Krzyżma potrzebny do namaszczenia przy chrzcie, bierzmowaniu, święceniach kapłańskich, poświęceniu ołtarza i kościoła.

Olej chorych, do namaszczenia chorych. Oleje te będą rozdzielone do wszystkich parafii.

W naszym Kościele o godz. 1800 będzie Msza Św. Wieczerzy Pańskiej i N. Sakrament pozostanie w ołtarzu adoracji do godz. 2200.

Wielki Piątek. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy Św.

O godz. 1700 będzie Droga Krzyżowa, Liturgia Słowa z opisem Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i Adoracja do 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, wszyscy od 14-go roku życia spożywają pokarmy postne, ci, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 –go mogą spożyć posiłek      3 razy dziennie, jeden normalny dwa skromniejsze. Można podjąć surowszy post. Adoracja od 700 do 2200

Wielka Sobota. Dzień spoczynku P.J. w Grobie. W skupieniu   i modlitwie adorujemy Jezusa od 700do 2200. Nie będzie poświęcenia pokarmów. W Niedzielę Zmartwychwstania uroczyste śniadanie niech każda rodzina rozpocznie wspólną modlitwą, jest przewidziana specjalna modlitwa Błogosławieństwa w rodzinie, tak jak Wieczerza Wigilijna        w Boże Narodzenie.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900; poświęceniem Paschału – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa, modlitwy w intencji Świata, Msza Św. i adoracja do godz. 220

Wielka Niedziela – Procesji Rezurekcyjnej nie będzie. Msza Św. Rezurekcyjna

o godz. 600 i następne Msze Św. o 900 , 1030, 1200 , 1500 i 1800.

7. Do chorych przed świętami nie pojedziemy , jedynie w sytuacji zagrożenia życia.

8. Codziennie o godz. 2030 księża modlą się w kościele na różańcu, o ustanie pandemii, zapraszamy do wspólnej modlitwy przez internet.

9. Od Wielkiego Czwartku Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.

10. BÓG ZAPŁAĆ za składane ofiary na cele parafialne.

Ogłoszenia V N. W. P.
2020-03-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29. III. 2020 – V Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu i I Niedziela Męki Pańskiej, Krzyże i obraz w ołtarzu do Wielkiej Soboty będą zasłonięte.

2. Rekolekcje Wielkopostne są odwołane. Przyjęte intencje Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i środę będą przeniesione na godz. 630i 1800. Zwróćmy uwagę na wykaz intencji.
3. Przypominamy o stałej Adoracji N. Sakramentu, oraz transmisji internetowej z naszego Kościoła. Operator sieci kamery daje możliwość korzystania nieograniczonej ilości odbiorców.

4. Od dzisiaj do Wielkanocy w dni zwykłe księża będą mieli dyżury w konfesjonale w godz. od 800– 1000 i od 1600 – 1800. Zapalone światło na konfesjonale jest znakiem obecności w nim dyżurującego kapłana.         Po każdym penitencie konfesjonał jest dezynfekowany. Komunia Św. będzie udzielana co 20 minut.

5.Nadal jest aktualna dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św.

6. Droga Krzyżowa w środę dla dzieci o1830 , dla wszystkich w piątek o 1830, w niedzielęo 1630 i Gorzkie Żale o 1740, godziny Mszy Św. bez zmian. Zachęcamy do udziałuw nich przez Internet. Obowiązuje nas zarządzenie Ministra Zdrowia i Episkopatu, ograniczenie zgromadzeń w kościołach do 5 osób niezależnie od jego wielości, dlatego prosimy, jeżeli ktoś przyjdzie na Mszę, pogrzeb, nabożeństwo, niech zwróci uwagę, ile jest ludzi w kościele. Jeżeli już jest 5 to niech pozostanie na zewnątrz, zachowajmy też odległości. Bardzo smutno jest nam cztyać takie ogłoszenie.
7. Trwajmy w tym czasie na modlitwie w rodzinach i szczególnie w ciągu dnia polecając Bogu prośbę o zaprzestanie epidemii i zmiłowanie nad nami grzesznymi.
8. Zwróćmy szczególną uwagę w tym czasie na osoby chore, samotne i starsze. Zatroszczmy się o nie - robiąc zakupy, realizując recepty, czy wynosząc śmieci.
9. Na czas niepokoju zawierzamy się opiece Matki Bożej Opiekunce Rodzin i prosimy, by wyjednała u Boga zdrowie i potrzebne łaski dla mieszkańców naszej parafii, diecezji, ojczyzny i całego świata.

10. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca, łączmy się w modlitwie przy pomocy internetu i telewizji.

11. Dzisiaj była zmiana czasu na letni, Msze Św. w dni zwykłe o godz. 630 i o 1800.

12. Skarbonka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

13. Bóg Zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

14. Skarbonki CARITAS są przy gazetach. Te ofiary przeznaczymy na cel charytatywny.

15. Baranki CARITAS są przy chrzcielnicy i w zakrystii po 5 zł.

16. Codziennie o godz. 2030 księża modlą się w kościele na różańcu, o ustanie pandemii, zapraszamy do wspólnej modlitwy przez internet.

17. DEKRET

W związku z licznymi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi organizacji Pierwszej Komunii Świętej, postanawiam, co następuje:1. W okresie, w którym szkoły pozostają zamknięte, są odwołane wszelkie spotkania duszpasterskie i organizacyjne z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami.

2. Po decyzji władz państwowych o rozpoczęciu zajęć w szkołach, zostaną przeze mnie wydane wskazania duszpasterskie w odniesieniu do organizacji Komunii Świętych w parafiach naszej Diecezji.

3. Proszę do tego czasu nie podejmować żadnych wiążących decyzji oraz zachęcić rodziców do troski o duchowe przygotowanie dzieci do Uroczystości
I Komunii Świętej w rodzinach, które są Kościołem Domowym.

† Jan Piotrowski

BISKUP KIELECKI

Ogłoszenia IV N. W. Postu.
2020-03-22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22. III. 2020 – IV Niedziela Wielkiego Postu.

1.Na Msze Św. w niedzielę oraz w dni powszednie zapraszamy głównie te osoby, które zamówiły intencje Mszy Św. Nadal jest aktualna dyspensa.

2. Droga Krzyżowa w środę dla dzieci o1730 , dla wszystkich w piątek o 1730, w niedzielę o 1630 i Gorzkie Żale o 1740, godziny Mszy Św. bez zmian. Zachęcamy do udziału w nich przez Internet. Obowiązuje nas zarządzenie Ministra Zdrowia i Episkopatu, ograniczenie zgromadzeń w kościołach do 5 osób niezależnie od jego wielości, dlatego prosimy, jeżeli ktoś przyjdzie na Mszę, pogrzeb, nabożeństwo, niech zwróci uwagę, ile jest ludzi w kościele. Jeżeli już jest 5 to niech pozostanie na zewnątrz, zachowajmy też odległości.


3. Trwajmy w tym czasie na modlitwie w rodzinach i szczególnie w ciągu dnia polecając Bogu prośbę o zaprzestanie epidemii i zmiłowanie nad nami grzesznymi.

4. Zwróćmy szczególną uwagę w tym czasie na osoby chore, samotne i starsze. Zatroszczmy się o nie - robiąc zakupy, realizując recepty, czy wynosząc śmieci.

5. Na czas niepokoju zawierzamy się opiece Matki Bożej Opiekunce Rodzin i prosimy, by wyjednała u Boga zdrowie i potrzebne łaski dla mieszkańców naszej parafii, diecezji, ojczyzny i całego świata.

6. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Obchodzimy Dzień Świętości Życia.

7. EKSTRMALNA DROGA KRZYŻOWA jest odwołana.

8. Skarbonka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

9. Bóg Zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

10. Przypominamy o stałej Adoracji N. Sakramentu, oraz transmisji internetowej z naszego Kościoła. Operator sieci kamery daje możliwość korzystania nieograniczonej ilości odbiorców. Ograniczenia mogą być po stronie odbiorcy; wykupiony mały pakiet internetu, ograniczenie w ustawieniach smartfona, lub innego odbiornika.

11. Skarbonki CARITAS są przy gazetach. Te ofiary przeznaczymy na cel charytatywny.

12. Baranki CARITAS są w zakrystii po 5 zł.

13. Codziennie o godz. 2030 księża modlą się w kościele na różańcu, o ustanie pandemii, zapraszamy do wspólnej modlitwy przez internet.

14. Rekolekcje Wielkopostne są odwołane.

15. Za tydzień z soboty na niedzielę zmienimy czas na letni. Zegar przesuniemy godz. do przodu

16. Włoszczowa coraz bardziej pięknieje i wszyscy z tego się cieszymy. Mnie od samego początku jak tu przyszedłem bardzo niepokoiło ogrodzenie cmentarza. Już w 2013 r. zleciłem wykonanie projektu na nowe ogrodzenie, mur z czerwonej klinkierowej cegły.

Trzykrotnie w różnych instytucjach składałem wnioski  o dofinansowanie tego zadania.

Ponieważ dotyczyło to cmentarza, to nie było takiej możliwości. Również w ostatnim projekcie Gminy - Rewitalizacja Włoszczowy, wniosek został odrzucony, bo dotyczył cmentarza. Mimo wielu innych realizowanych zadań, rozpocząłem przygotowania do przebudowy muru – strona - od ul. Partyzantów. Nie przewidziałem pandemii i drastycznego zmniejszenia przychodów parafii przez brak ofiar na tacę. Inwestycja będzie realizowana z własnych parafialnych środków. Zakupiona cegła, jest składowana na działce Pana Migacza naprzeciw cmentarza. Tu prośba do wszystkich, miejcie oczy otwarte, by ktoś jej nie podkradał. Istniejący mur cmentarza będzie rozebrany, zalany nowy żelbetowy fundament i postawiony nowy mur z pełnej klinkierowej cegły z pełną fugą, nakryty betonowym daszkiem. Całą inwestycje polecam Panu Bogu, Matce Najświętszej Naszej Patronce, wszystkim zmarłym o których miejsce spoczynku się troszczymy i wam drodzy parafianie.

17. Jest aktualna Niedziela, natomiast Gość Niedzielny jest zawieszony.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rzymskokatolickiej Parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie 2020 r. są odwołane.

Od 29 marca do Świąt Wielkanocnych codziennie w dni zwykłe w godz. 800 do 1000 i od 1600 do 1800 będzie dyżur księdza w konfesjonale.

Po każdym penitencie konfesjonał jest dezynfekowany

Ogłoszenia III N. W. P.
2020-03-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15. III. 2020 – III Niedziela Wielkiego Postu.

Uwaga, publikujemy kilka ważnych informacji               w związku z pandemią koronawirusa.

1. Na Mszy Św. w niedzielę oraz w dni powszednie zapraszamy tylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy Św. Stosując się do rozporządzenia Ministra Zdrowia i Episkopatu, iż w jednym miejscu nie może znajdować się więcej niż 50 osób. Dotyczy to również obiektów sakralnych i sprawowanych w nich Mszy Św.   i nabożeństw. W czasie ceremonii pogrzebowej uczestnictwo ograniczmy do najbliższej rodziny.
2. Trwajmy w tym czasie na modlitwie w rodzinach i szczególnie w ciągu dnia polecając Bogu prośbę o zaprzestanie epidemii i zmiłowanie nad nami grzesznymi.
3. Prosimy poinformować wszystkich najbliższych, sąsiadów i znajomych o zaistniałej sytuacji, by doszła ta informacja do osób, które nie mają dostępu do internetu.
4. Zwróćmy szczególną uwagę w tym czasie na osoby chore, samotne i starsze. Zatroszczmy się o nie robiąc zakupy, realizując recepty czy wynosząc śmieci.
5. Na czas niepokoju zawierzamy się opiece Matce Bożej Opiekunce Rodzin i prosimy, by wyprosiła u Boga zdrowie        i potrzebne łaski dla mieszkańców naszej parafii, diecezji, ojczyzny i całego świata.

6. Dzisiaj katechezy dla rodziców przed Bierzmowaniem nie odbędzie.

7. W przyszłą niedzielę katechezy dla Rodziców przed              I Komunią Św. nie będzie.

8. Na ten czas zawieszamy Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w środy dla dzieci i wszystkie spotkania wspólnot modlitewnych.

9. Droga Krzyżowa w piątek i Gorzkie Żale w niedzielę będą – zachęcamy do udziału w nich przez Internet.

10. Nie potrafimy odpowiedzieć, czy odbędzie się EKSTRMALNA DROGA KRZYŻOWA.

11. Jutro przypada 4 rocznica śmierci Ks. Prob. Edwarda Terleckiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwach.

12. Skarbonka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

13. Bóg Zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

14. W roku Eucharystii, stulecia urodzin Św. Jana Pawła II, Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ktoś tu bardzo miesza – Szatanowi to się bardzo nie podoba i mamy takie ograniczenia. Kiedyś było „Jak trwoga, to do Boga” dlatego prosimy, mamy o co się modlić, jest całodzienna Adorację      N. Sakramentu, niech stale będzie liczna grupa wierzących na modlitwie - adorujących.

15. Przypominamy o stałej transmisji internetowej        z naszego Kościoła.

16. Jak w ubiegłych latach są skarbonki CARITAS. Te ofiary przeznaczamy na dowolny cel charytatywny.

17. O godz. 2030księża będą modlić się w kościele na różańcu, o ustanie pandemii. zapraszamy do wspólnej modlitwy przez Internet.

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia II N. W. P.
2020-03-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8. III. 2020 – II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj przy kościele jest kwesta na Misje „AD GENTES”

2. Spotkanie Wspólnoty Miriam jutro o godz. 1800 Msza Św. i Adoracja N.S.

3. W środy dzieci zapraszamy na Mszę Św. o 1700 iDrogę Krzyżową o godz. 1730

4. W piątki Msza Św. o godz. 1700 i Droga Krzyżowa o 1730 – zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 15 katecheza dla rodziców przed Bierzmowaniem.

6. W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1740 i Msza Św.

7. We środę zapraszamy na godz. 1615 ministrantów i kandydatów na ministrantów.

8. Skarbonka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

9. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

10. Pielgrzymka do Warszawy na Mszę świętą beatyfikacyjną kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę - 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego. Prosimy o zgłoszenia, chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości kart wstępu, czas jest krótki.

11. Od kilku lat istnieje ogólnopolska inicjatywa „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA”. Organizowana jest w różnych parafiach w piątek przed Niedzielą Palmową. Na rozpoczęcie jest Msza Św. o godz. 2000, Błogosławieństwo kapłana i każdy idzie indywidualnie w ciszy. Trasa jest wyznaczona bocznymi drogami, przez lasy i pola ok. 40 km do wyznaczonego Sanktuarium. Całość trasy z miejscami stacji Drogi Krzyżowej są wyznaczone na mapie i w aplikacji telefonu. Jest to trudne wyzwanie – dla wytwałych. U nas jest planowana taka Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej w Piekoszowie. Więcej informacji na stronie internetowej; edkwloszczowa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Warto to przemyśleć i się zdecydować.

12. Tym, którzy przekażą 1% na Towarzystwo Św. Brata Alberta, Towarzystwo wypełni ten dokument i przekaże do Urzędu Skarbowego. Można zgłaszać się na Stołówce Brata Alberta od poniedziałku do piątku w godz. od 900 do1300, dzisiaj po Mszach Św. Potrzebny Dowód Osobisty. Obecnie stoi przed nami trudne zadanie - wyposażenie nowej stołówki.

13. Kino Muza zaprasza na film religijny Najświętsze Serce dzisiaj o godz. 1300.

14. Jak w ubiegłych latach są skarbonki CARITAS. Te ofiary przeznaczamy na dowolny cel charytatywny.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia I N. W. P.
2020-03-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. III. 2020 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1. Ks. Biskup przysłał do naszej parafii na praktykę Wielkopostną Diakona Dawida Bęben.

Z radością Go witamy i życzymy Mu, by z nami jeszcze bardziej umocnił swoje powołanie. Niech Matka Boża Opiekunka Rodzin i Matka Kapłanów ogarnie Go swoją opieką.

2. Dzisiaj I Niedz. Miesiąca na każdej Mszy Św. Adoracja N. S.

3. Msza Św. i modlitwy Ap. P. Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym jutro o godz. 1700.

4. Spotkanie Wspólnoty Miriam jutro o godz. 1800.

5. W Poście w piątki Msza Św. będzie o godz. 1700 i Droga Krzyżowa o 1730– zapraszamy.

6. W niedziele Droga Krzyżowa o 1630, Gorzkie Żale o 1730      i Msza Św.

7. W środy dzieci zapraszamy na Mszę Św. o 1700 iDrogę Krzyżową o godz. 1730

8. W Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 1700G. Święta, Mszy Św. i Spotk. Różańcowych.

9. W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700, i Droga Krzyżowa, Wystawienie N. Sakramentu i Adoracja do godz. 1900.

Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie przed Mszą Św. , oraz w piątek od godz. 1630.

10. W sobotę – Pierwszą Miesiąca na godz. 1700 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin, by pomagała rodzinom rozwiązywać różne problemy i trudności zgodnie z Bożym Planem

11. Od kilku lat istnieje ogólnopolska inicjatywa „EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA”.

Organizowana jest w różnych parafiach w piątek przed Niedzielą Palmową. Na rozpoczęcie jest Msza Św. o godz. 2000, Błogosławieństwo kapłana i każdy idzie indywidualnie w ciszy. Trasa jest wyznaczona bocznymi drogami, przez lasy i pola ok. 40 km do wyznaczonego Sanktuarium. Całość trasy z miejscami stacji Drogi Krzyżowej są wyznaczone na mapie i w aplikacji telefonu. Jest to trudne wyzwanie – dla wytwałych. U nas jest planowana taka Droga Krzyżowa do Sanktuarium Matki Bożej w Piekoszowie. Więcej informacji na stronie internetowej; Edkwloszczowa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Warto to przemyśleć i się zdecydować.

12. We środę zapraszamy na godz. 1615 ministrantów             i kandydatów na ministrantów.

13. Skarbonka za ławkami zbiera na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

14. Czuwanie Rolników i sympatyków wsi na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca.

15. Bóg Zapłać za ofiary złożone cele parafialne.

16. Pielgrzymka do Warszawy na Mszę świętą beatyfikacyjną kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę - 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego. Prosimy o zgłoszenia, chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości kart wstępu, czas jest krótki.

17. Z inicjatywy Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Represji Reżimu Komunistycznego w latach 1945 – 1956 r. na Ziemi Włoszczowskiej, przy wsparciu władz samorządowych Powiatu Włoszczowskiego dzisiaj odbędzie się uroczystość odsłonięcia ufundowanego na tę okoliczność obelisku i tablicy poświęconej poległym, pomordowanym i więzionym w tym okresie mieszkańcom naszego regionu.

Program uroczystości; 12 Msza Św. w naszym Kościele w intencji tych ofiar.

Uroczyste przejście pod budynek Starostwa , odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, przemówienia i złożenie kwiatów. Organizatorzy zapraszają.

18. Tym, którzy przekażą 1% na Towarzystwo Św. Brata Alberta, Towarzystwo wypełni ten dokument i przekaże do Urzędu Skarbowego. Można zgłaszać się na Stołówce Brata Alberta od poniedziałku do piątku w godz. od 900 do1300, w niedzielę 8 marca po Mszach Św. Potrzebny Dowód Osobisty. Obecnie stoi przed nami trudne zadanie - wyposażenie nowej stołówki.

19. Kino Muza zaprasza na film religijny Najświętsze Serce 1 i 8 marca o 1300.

20. W przyszłą niedzielę będzie kwesta na Misje                   „AD GENTES”

21. Jak w ubiegłych latach są skarbonki CARITAS. Te ofiary przeznaczamy na cel charytatywny.

22. Poświecenie książeczek I komunijnych w środę. Zapraszamy rodziców i dzieci na godz. 1700

23. W sobotę zapraszamy na 1700 na modlitwy w intencji Kapelana w Dniu Imienin.

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Rekolekcje Adwentowe 2019. i Ogłoszenia III N. Adwentu.
2019-12-15

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Włoszczowa, Parafia Wniebowzięcia NMP 2019 r.

                       „WIELKA TAJEMNICA WIARY”.

Niedziela 15. 12. 2019r.

Godz. 730 – Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

900 – Msza Św. dla młodzieży. Nauka Rekolekcyjna.

1030 - Msza Św. dla dzieci. Nauka Rekolekcyjna.

1200 - Msza Św. Nauka Rek. - z racji 35 r. strajku o Krzyże w Szkole.

1500 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna. Przyjęcie i przekazanie „ŚWIATŁA BETLEJEMSKIEGO”- (harcerze).

1800 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.


               Poniedziałek 16. 12. 2019r.

Godz. 600 – Roraty. Nauka Rekolekcyjna.

900 – Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1200 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1630 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna dla dzieci Szkół Podstawowych.

1800 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.


                        Wtorek 17. 12. 2019.

Godz. 600 – Roraty. Nauka Rekolekcyjna.

900 – Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1200 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1630 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna dla dzieci Szkół Podst.

1800 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

 

    

                        Środa18. 12. 2019.

Godz. 600 – Roraty. Nauka Rekolekcyjna.

915 – Msza Św. dla chorych i starszych. Nauka Rekolekcyjna.

1045 – Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1200 - Msza Św. Nauka Rek. zwłaszcza dla czcicieli NMP,

Kół Różańcowych, Apostolatu Maryjnego i Rycerstwa Niep.

1515 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1630 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.

1800 - Msza Św. Nauka Rekolekcyjna.- Zakończenie Rekolekcji.

 

Spowiedź Św. we środę od godz. 900– 1300 i od 1500 - 1900

Tak korzystajmy ze spowiedzi, by uczestniczyć we Mszy Św., wysłuchać nauki rekolekcyjnej,

 przyjąć Komunię Św. i uzyskać ODPUST ZUPEŁNY.

Powinno się wysłuchać przynajmniej trzy Nauki Rekolekcyjne.

   

 

                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15. XII. 2019 – III niedziela Adwentu.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, prowadzi je Ks. dr Bartłomiej Pieron Sędzia Sądu Biskupiego w Kielcach. Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie, na naszej stronie internetowej i do zabrania przy gazetach. Zapraszamy do licznego udziału.

2. Dzisiaj na Sumie obchodzimy 35 rocznicę zakończenia Strajku o Krzyże.

3. Dzisiaj na Mszy o 1500 Harcerze przyniosą nam światło Betlejemskie. Prosimy o zabieranie go na Stół Wigilijny.

4. Dzisiaj po Mszy o 1500 katecheza dla rodziców przed Bierzmowaniem.

5. Od jutra na roratach będzie śpiewana Nowenna do Dzieciątka Jezus.

6. Jutro spotkanie Rycerstwa Niepokalanej po Mszy wieczornej.

7. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W poniedziałek 23 od godz. 900 pojedziemy do chorych. Prosimy o zgłoszenia.

9. Świece Świąt. Caritas są do nabycia w zakrystii przynajmniej po 5 zł. jako dar dla dzieci z biednych rodzin.

10. Dzisiaj dzieci organizują przy Kościele Kiermasz Świąt. Dochód będzie przeznaczony na misje.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy o 1030będzie poświęcenie Figurek P. J. do szopek.

12. Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone w Kościele i w Starej Plebanii.

13. Spotkanie ministrantów w piątek o 16.00.

14. W miniony weekend młodzież klas VIII uczestniczyła w rekolekcjach ewangelizacyjnych Kurs „Otwarte Drzwi” prowadzonych przez ks. Kamila i Łódzką filię Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. W organizację włączyło się wiele osób, którym dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor Iwony Gieroń za pomoc i życzliwość oraz za udostępnienie budynku szkoły. Bogu niech będą dzięki za ten dobry czas!

15. W związku z trudną sytuacją Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla rodzin polskich zamieszkujących okręg wileński.

Zwracamy się do wszystkich z gorącą prośbą o włączenie się do akcji.

Zbieramy:

-żywność z długim terminem przydatności do spożycia,

-artykuły higieniczne,

-artykuły i przybory szkolne,

-zabawki,

-odzież w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych.

Zbiórka trwa od dzisiaj do 7 stycznia. Również w naszym kościele, koło zegara ustawiono kosz do którego można składać przyniesione dary. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone bezpośrednio na Litwę.

Szczegóły na plakatach, pytania można kierować do organizatorów: Pani Barbary Zdańskiej-Dyrek, Pana Rafała Orlikowskiego lub ks. Kamila.

Szczególnie w tym okresie przedświątecznym otwórzmy nasze serca na potrzeby naszych Rodaków.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
- Adwent dla optymistów. Adwent jest doskonałą okazją, aby odrzucić zniechęcenie i ożywić w sobie radość wiary
- Jezus rodzi się w rodzinie. Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia to czas pośpiechu, napięć i zakupowej gorączki. Tak być nie musi...
- Co z tym celibatem? Wywiad z kardynałem Marcem Ouelletem
- Odkrywał Boga etapami. John Henry Newman - anglikanin, który stał się katolikiem
- Czy wszystkiemu winny jest człowiek - narasta histeria związana z CO2

W najnowszej Niedzieli Kieleckiej m.in.:
- Buskie hospicjum rośnie
- Diecezjalne Studium Organistowskie ma 30 lat
- 800 lat w Polsce, 90 w Proszowicach - siostry kanoniczki Ducha Świętego
- Adwent z pijarskim akcentem - Hebdów

W Gościu Niedzielnym m.in.:
- Precedensowy wyrok. Żyjemy w czasach, kiedy to sąd musiał zadecydować, czy w akcie urodzenia dziecka jako rodzice mogą być zapisane dwie kobiety. Na szczęście nie...
- Historyczne kłamstwa lewicy o PRL-u powtarzane są ciągle, nawet przez młodych lewicowców
- Podnieś głowę. Radość chrześcijanina nie jest pustą wesołkowatością