29-100 Włoszczowa
ul. Partyzantów 3
Diecezja Kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

::
więcej

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XI N. zw.
2018-06-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.VI. 2018 – XI N. zw. w c. r.

1. Dzisiaj nasza rodaczka Siostra Bogna z d. Stolarczyk na Sumie będzie obchodzić Jubileusz 25 - lecia Ślubów Zakonnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilatkę.

2. Dzisiaj w parafii Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego Odpust. Na Sumie o godz. 1200Ks. Bp. Piotr Skucha udzieli Sakramentu Bierzmowania.

3. Dzisiaj przypada Św. Brata Alberta, z tej racji przy kościele jest kwesta na naszą Stołówkę Towarzystwa Św. Brata Alberta.

4. W czwartek Św. Alojzego Gonzagi , zakonnika.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Miriam.

7. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Krąg Biblijny.

8. W dniach; 1 i 2 lipca odbędzie się ogólnopolski zjazd nauczycieli na Jasnej Górze. Więcej informacji na plakatach.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na 27 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu        8 lipca. Zapisy w zakrystii.

10. Zgodnie z dekretem Biskupa Ordynariusza przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania kandydata, a nie tam gdzie chodzi do szkoły i trwa 12 miesięcy. Dlatego też w środę po Mszy św. wieczornej odbędzie spotkanie z uczniami klas: II gimnazjum i VII szkoły podstawowej, którzy chcą przystąpić do tego sakramentu.

11. Przy gazetach są do nabycia foldery o naszym kościele po 7 zł.

12. W ubiegłą niedzielę odbył się po raz pierwszy we Włoszczowie Marsz dla Życia i Rodziny. Na ulice naszego miasta wyszło ponad pół tysiąca osób. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Patronat objęli             i udzielili wsparcia finansowego:

- Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek;                        - Starosta Włoszczowski – Jerzy Suliga,                                 - Burmistrz Gminy Włoszczowa – Grzegorz Dziubek.

Nad całością i bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. Koordynatorem służb mundurowych był pan kom. Jerzy Ciułek, któremu dziękujemy za pomoc       i życzliwość. Dziękujemy także współpracownikom pani Wojewody: panu Bartłomiejowi Dorywalskiemu i panu Pawłowi Kwietniewskiemu.

Wsparcia finansowego udzieli:

- Bank Spółdzielczy we Włoszczowie - prezes Artur Kowalczyk.

- Firma Strunobet Migacz – prezes Henryk Migacz.

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie – prezes Stanisław Skóra.

- Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Włoszczowa – Artur Ratusznik i Andrzej Kaczmarski.

- ks. prof. Henryk Witczyk.

- Firma D.W.T. elektronarzędzia – Michał Cholerzyński.

- Firma Domeko – Edyta i Radosław Grabiec.

- Firma transportowa - Rafał i Marek Orlikowscy.

- Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie - Dyrektor Andrzej Kiedrzynek.

- Kino „Muza” - Grzegorz Krzywonos.

- Salon fryzjersko-kosmetyczny Anety Sienkiewicz.

- Salon fryzjersko-kosmetyczny Katarzyny Klimas.

- Pizzeria Rafaello;- Piekarnia Ochocki.; - Piekarnia Sosnowski.

Wsparcia finansowego udzieliły także osoby prywatne. Dziękujemy za ich ofiarność i dobre serce. Pani Jolancie Tyjas z PCKiR za scenę. Dziękujemy za oprawę muzyczną                i artystyczną. Byli to: pan Michał Dudkiewicz i Młodzieżowa Orkiestra Dęta, pan Mieczysław Król wraz z chórem „Niezastąpieni”, pani Jadwiga Cegieła i pani Izabela Falana wraz z dziećmi, które tańczyły i śpiewały. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Motyczna i z Czarncy za przygotowanie stoisk z jedzeniem. Wspólnocie Modlitewnej Miriam oraz małżeństwom z Domowego Kościoła dziękujemy za ogromny wkład pracy i poświęcony czas w przygotowanie Marszu           i pikniku rodzinnego. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Bożeny Kaczor za udostępnienie obiektów sportowych i budynku Liceum oraz za wszelką życzliwość         i wsparcie organizacji tego wydarzenia. Na koniec dziękujemy tym, których było najwięcej, a więc młodzieży za zaangażowanie i odpowiedzialne wykonanie powierzonych zadań. Ich pracę organizowała pani Monika Rembas, której dziękujemy za poświęcony czas, cierpliwość i wszelką pomoc. Na potrzeby Hospicjum zebraliśmy 3.452,17 zł i 2 euro. Mecz strażacy – księża zakończył się wynikiem 3:2. Gratulujemy strażakom zwycięstwa. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to dobre dzieło: dziękujemy.                        13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia X N. zw. 18
2018-06-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             10.VI. 2018 – X N. zw. w c. r.

1. Jak już było ogłaszane dzisiaj 10 czerwca odbędzie się po raz pierwszy we Włoszczowie Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadzimy się na Mszy św. o godz. 14.00, a potem ok. 15.00 przejdziemy ulicami naszego miasta do boiska Liceum. Hasło przewodnie tegorocznych Marszów brzmi „Polska Rodziną Silna!”. Dlatego też w miarę możliwości ubierzmy się na biało-czerwono i zabierzmy patriotyczne gadżety. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Święto rodzin jakim jest Marsz będzie połączone z pożytkiem finansowym – podczas festynu odbędzie się kwesta na wsparcie naszego Hospicjum. Na boisku Liceum czekają darmowe atrakcje i zabawy nie tylko dla dzieci. Ponadto gry    i konkursy z nagrodami, grill, występy artystyczne, wozy strażackie i radiowóz policyjny. Odbędzie się również mecz strażacy – księża. Gościem specjalnym będzie raper Wieczny, który wygłosi świadectwo i da koncert. Więcej informacji na plakacie, ulotkach i w mediach społecznościowych.

2. W poniedziałek Św. Barnaby, ap., w środę Św. Antoniego   z Padwy, prezb. i dra K-ła.,w czwartek Św. Michała Kozala, bpa i m., w piątek Bł. Jolanty zakonnicy.

3. W środę Nabożeństwo Fatimskie – modlitwy o pokój na świecie – zapraszamy na godz. 2000

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. J. w dni zwykłe będą po Mszy Św. wieczornej, która jest o godz. 1800, w niedziele i święta przed Mszą Św. o godz. 1740.

5. Za przygotowanie ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała parafianom z Os. Broniewskiego Blok. nr19, 20, 21, 22, za złożone ofiary na K-ł Bl. nr- 20- 100zł i nr 21 – 170 zł. Składamy serdeczne Bóg Zapłać. Również; Pocztom Sztandarowym, harcerzom, kombatantom, ministrantom, niosącym feretrony i sztandary, chórowi, Rycerstwu Niepokalanej, Kołom Różańcowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i niosącym symbole religijne, dzieciom komunijnym i rocznicowym, wszystkich parafian biorącym udział w uroczystości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Bóg Zapłać za ołtarze na Boże Ciało, oraz Policji za bezpieczne przeprowadzenie procesji w Boże Ciało.

7. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Miriam.

8. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy Wieczornej.

9. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Krąg Biblijny.

10. W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

11.Ruch „Światło-Życie” w diecezji kieleckiej, jak co roku, organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u Ks. Marcina.

12. W sobotę 16-go będzie spotkanie młodych przy najstarszej chrzcielnicy w Wiślicy. Zgłoszenia na wyjazd u księży.

13. W przyszłą niedzielę nasza rodaczka Siostra Bogna z d. Stolarczyk na Sumie będzie obchodzić Jubileusz 25- lecia Ślubów Zakonnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilatkę.

14. W przyszłą niedzielę przypada Św. Brata Alberta, z tej racji przy kościele będzie kwesta na naszą Stołówkę Towarzystwa Św. Brata Alberta.

15. Przy gazetach są do nabycia foldery o naszym kościele po 7 zł.

16. W związku z wprowadzeniem Unijnych Dyrektyw RODO w Sprawie Ochrony Danych Osobowych, parafie też mu podlegają. Jedną z ważniejszych i bardziej uciążliwych spraw jest to, że każdy osobiście może otrzymać odpowiednie dokumenty, ewentualnie po przedstawieniu upoważnienia od zainteresowanej osoby.

17.Szkoła Podstawowa nr 2 będzie obchodzić 50 – lecie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

18.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.: - Urodził się jako święty – ks. Dolindo Ruotolo
W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Nieście Dobrą Nowinę światu – kieleccy neoprezbiterzy
- Festyn na medal – relacja z Krzcięcic- Sympozjum o 50-leciu koronacji obrazu (Piekoszów)
W Gościu Niedzielnym m.in.: - Irlandia na nowo stała się krajem misyjnym
- Paragraf 1666 – o Jugendamtach - niemieckich urzędach, które niby bronią praw dzieci
- Dlaczego Polska płonie? – import śmieci stał się dochodowym interesem
- Kardynał Hlond bronił Żydów, a dziś oskarżają go o antysemityzm
- My, Trzeci Świat – po referendum w Irlandii wzrośnie presja na Polskę.
- Na początku był Syjon. Państwo Izrael nie jest uznawane przez najbardziej ortodoksyjnych Żydów.

Ogłoszenia IX N. zw.
2018-06-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   3.VI. 2018 – IX N. zw.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, na każdej Mszy Św. Adoracja  N. Sakramentu.

Dzisiaj przypada 11 r. Koronacji Obrazu M. B. Opiekunki Rodzin.

2. Na polecenie Ks. Biskupa dzisiaj w miejsce kwesty na Świątynię B. Opatrzności w Warszawie, przy kościele jest kwesta na budujące się kościoły w Naszej Diecezji.

3. We wtorekŚw. Bonifacego, bpa, m. , W piątek Uroczystość N. S. P. J. – z racji uroczystości post nie obowiązuje, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. J. w dni zwykłe będą po Mszy Św. wieczornej, która jest o godz. 1800,           w niedziele i święta przed Mszą Św. o godz. 1730.

5. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, Nabożeństwo do N. Serca P. J. z procesja wokół kościołaz Najświętszym Sakramentem po Mszy Św. o godz. 1800.

5. W Oktawę Bożego Ciała Ołtarze będą przygotowane przy Kościele. Są przygotowane odpowiednie dekoracyjne - banery, które trzeba umocować, ustawić i udekorować.

W tym roku prosimy Parafian z Os. Broniewskiego o przygotowanie ołtarzy; I Blok. nr 19, II. z Blok nr 20, III. Blok nr 21. IV Blok nr 22. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, szkoły ze sztandarami, harcerzy, kombatantów, ministrantów, chór, Rycerstwo Niepokalanej, Koła Różańcowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe, wszystkich parafian. Po procesji będzie poświęcenie wianków.

6. W czwartek po procesji spotkanie Różańcowych.

7. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Miriam.

8. W środę po Mszy wiecz. spotkanie Ap. Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym

9. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy Wieczornej.

10. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Krąg Biblijny.

11. W poniedziałek 64 osoby przyjęło Sakrament Bierzmowania. Wszystkim, którzy się zaangażowali i pomagali - Bóg Zapłać.

12.Ruch „Światło-Życie” w diecezji kieleckiej, jak co roku, organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u Ks. Marcina.

13. W sobotę 16-go będzie spotkanie młodych przy najstarszej chrzcielnicy w Wiślicy. Zgłoszenia na wyjazd u księży.

14. Przy gazetach są do nabycia foldery o naszym kościele po 7 zł.

15. Towarzystwo Św. Brata Alberta informuje; na prośbę Bpa Kaliskiego Edwarda Janiaka Stolica Apostolska potwierdziła, że rok 2018 w Polsce będzie obchodzony jako Rok Św. Józefa.

Ks. Bp zaproponował, żeby kopia cudownego obrazu Św. Józefa nawiedziła wszystkie koła naszego towarzystwa. Peregrynacja obrazu rozpoczęła się 19 marca w Kaliszu i trwać będzie około sześciu miesięcy. W dniach 6 do 8 czerwca ta kopia cudownego obrazu nawiedzi nasz kościół parafialny. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy przed obrazem Św. Józefa.

Z Albertyńskim pozdrowieniem - Koło Włoszczowskie.

16. W związku z wprowadzeniem Unijnych Dyrektyw RODO   w Sprawie Ochrony Danych Osobowych, parafie też mu podlegają. Jedną z ważniejszych i bardziej uciążliwych spraw jest to, że każdy osobiście może otrzymać odpowiednie dokumenty, ewentualnie po przedstawieniu upoważnienia od zainteresowanej osoby.

17.Jak już było ogłaszane 10 czerwca odbędzie się po raz pierwszy we Włoszczowie Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadzimy się na Mszy św. o godz. 14.00, a potem ok. 15.00 przejdziemy ulicami naszego miasta do boiska Liceum. Hasło przewodnie tegorocznych Marszów brzmi „Polska Rodziną Silna!”. Dlatego też w miarę możliwości ubierzmy się na biało-czerwono i zabierzmy patriotyczne gadżety. Chcemy w ten sposób wyrazićwdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Święto rodzin jakim jest Marsz będzie połączone z pożytkiem finansowym – podczas festynu odbędzie się kwesta na wsparcie naszego Hospicjum. Na boisku Liceum czekają darmowe atrakcje i zabawy nie tylko dla dzieci. Ponadto gry i konkursy z nagrodami, grill, występy artystyczne, wozy strażackie i radiowóz policyjny. Odbędzie się również mecz strażacy – księża. Gościem specjalnym będzie raper Wieczny, który wygłosi świadectwo i da koncert. Więcej informacji na plakacie, ulotkach i w mediach społecznościowych.

18.Szkoła Podstawowa nr 2 będzie obchodzić 50 – lecie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

19.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2018
2018-05-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27.V. 2018 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Dzisiaj po Sumie będzie Procesja z Najświętszym Sakramentem.

Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

2. Jutro na pamiątkę Objawień Matki Bożej Dzieciom – Odpust Matki Bożej Włoszczowskiej. Msze Św. o godz. 630, 900, 1200, 1500 i 1700.

O godz. 1500. Mszę Św. odprawi Ks. Bp Piotr Skucha. Na koniec Mszy Św. Ks. Bp. udzieli specjalnego indywidualnego Pasterskiego Błogosławieństwa dzieciom z racji tego odpustu. Zapraszamy dzieci i rodziców z parafii i okolicy.

3. Jutro o godz. 1700 – Młodzież Naszej Parafii otrzyma z rąk Ks. Bpa Piotra Skuchy Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. We wtorek Św. Urszuli Leduchowskiej dziewicy. W piątek Św. Justyna męczennika.

5. W przyszłą niedzielę przypada 11 r. Koronacji Obrazu M. B. Opiekunki Rodzin.

5. Od soboty Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. J. w dni zwykłe po Mszy Św. wieczornej o godz. 1800, w niedziele i święta przed Mszą Św. o godz. 1730.

6. We czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 730, 900, po Procesji - ok.1100, 1500i o 1800.

Tradycyjna procesja „Bożego Ciała” odbędzie się ; O godz. 900 zgromadzimy się na Mszę Św. w naszym kościele.Około godz. 1000 wyruszymy w procesji ulicami naszego miasta;

Plac Wolności, ul. Sienkiewicza, Głowackiego, Ogrodowa, Czarnieckiego, Plac Wolności, do kościoła - gdzie nastąpi zakończenie procesji. Prosimyo przygotowanie ołtarzy; 1. Plac Wolności nr 35 (Cukiernia Migoń) 2. ul. Sienkiewicza. (sklep Gospodarstwo Domowe – Witczyk) 3. ul. Głowackiego. 4. Na styku ulic; Ogrodowej i Koniecpolskiej (przy Krzyżu).

7. W Oktawę Bożego Ciała Ołtarze będą przygotowane przy Kościele. Są przygotowane odpowiednie dekoracyjne - banery, które trzeba umocować, ustawić i udekorować.

W tym roku prosimy Parafian z Os. Broniewskiego o przygotowanie ołtarzy; I Blok. nr 19,II. z Blok nr 20, III. Blok nr 21. IV Blok nr 22. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, szkoły ze sztandarami, harcerzy, kombatantów, ministrantów, chór, Rycerstwo Niep., Koła Różańcowe, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne i wszystkich parafian. Niech ta procesja będzie manifestacją naszej wiary w obecność Chrystusa w N. Sakramencie. Na procesję Eucharystyczną udekorujmy nasze domy i całą trasę. Okażmy znak zewnętrznej radości i dziękczynienia za obecność Chrystusa    w Eucharystii. Niech wszystkie krzyże i figury będą udekorowane.

8. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, Nabożeństwo do        N. Serca P. J. z procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem po Mszy Św. o godz. 1800. W I Piątek po Mszy  o 1700. W przyszłą niedzielę Procesja po Sumie, która jest      o godz. 1200. Prosimy o liczny udział.

9. W piątek - pierwszy miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800,

17 dla dzieci procesja z N.S. i o 1800. Po tej Mszy Św. Wystaw. N. S. i Ador. do godz. 2000.

Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie przed Mszą Św. , oraz w piątek od godz. 1630.

10. W sobotę – pierwszą miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Opiekunkę Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać różne problemy i trudności.

11. Na polecenie Ks. Biskupa w przyszłą niedzielę w miejsce kwesty na Świątynię B. Opatrzności w Warszawie, będzie kwesta na budujące się i remontowane kościoły w Naszej Diecezji.

12. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy Wieczornej.

13. Ruch „Światło-Życie” w diecezji kieleckiej, jak co roku, organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u Ks. Marcina.

14.W związku z wprowadzeniem Unijnych Dyrektyw RODO    w Sprawie Ochrony Danych Osobowych, parafie też mu podlegają. Jedną z ważniejszych i bardziej uciążliwych spraw jest to, że każdy osobiście może otrzymać odpowiednie dokumenty, ewentualnie po przedstawieniu upoważnienia od zainteresowanej osoby.

15.Za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 1400 będzie dodatkowa Msza Św., potem Marsz w Obronie Życia i Festyn Rodzinny.

16.Szkoła Podstawowa nr 2 będzie obchodzić 50 – lecie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

17.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Niedziela Zesłania Ducha Św.
2018-05-20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20. V. 2018 – VIII Niedziela Wielkanocy - Zesłanie Ducha Św.

1. Dzisiaj gościmy Misjonarza z Peru ks. Grzegorza Pańczyka. Kwesta przy Kościele będzie wsparciem jego działalności.

2. Dzisiaj na Sumie o 12.00 przyjęcie 3 nowych ministrantów.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o 600 900 12001700 z Nab. Majowym i o 1800

Jutro o godz. 1200 Msza Św. o szczęśliwe zbiory z racji poświęcenia pól we Włoszczowie.

4. W CZWARTEKŚWIĘTO KU CZCI JEZUSA CHRYSTUSANAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA .                               W sobotę – Św. Filipa Nereusza.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – na Sumie Rocznica I Komunii Św.

6. Spowiedź przed rocznicą będzie w czwartek od 1700.

7. Przygotowanie liturgiczne bierzmowanych będzie we wtorek i sobotę po Mszy wieczornej, Spowiedź bierzmowanych i dla rodziny będzie w piątek od 16 30.

8. Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli dar 7600 zł. na renowację obrazu Św. Stanisława Kostki. Bóg Zapłać ten dar   i inne składane ofiary.

9. W Boże Ciało w procesji przejdziemy ulicami; Plac Wolności, ul. Sienkiewicza, Głowackiego, Ogrodowa, Czarnieckiego, Plac Wolności, do kościoła - gdzie nastąpi zakończenie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy; 1. Plac Wolności nr 35 (Cukiernia Migoń) 2. ul. Sienkiewicza. (sklep Gospodarstwo Domowe – Witczyk) 3. ul. Głowackiego. 4. Na styku ulic; Ogrodowej i Koniecpolskiej (przy Krzyżu).

10. W Oktawę Bożego Ciała Ołtarze będą przygotowane przy Kościele. Są przygotowane odpowiednie dekoracyjne - banery, które trzeba umocować, ustawić i udekorować.

Co roku inna część parafii przygotuje te ołtarze. W tym roku prosimy Parafian z Os. Broniew. o przygotowanie ołtarzy;        I Blok. nr 19, II. z Blok nr 20, III. Blok nr 21. IV Blok nr 22.

11. Ruch „Światło-Życie” w diecezji kieleckiej, jak co roku, organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących terminach: Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u księży.

(TURNUS I: 4 VII - 15 VII: Oaza Dzieci Bożych dladzieci po III, IV i V klasie szkoły podstawowej. Miejsce: Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie D. Prowadzący: ks. Marcin Gałczyński. Koszt 600 zł;

TURNUS II - Termin: 17 VII - 2 VIII: Oaza Nowej Drogi 3. stopnia dla osób po II klasie gimnazjum. Miejsce: Zespół Szkół w Podolu Górowej. Koszt 750 zł

Oaza Nowego Życia 1. stopnia , Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej.Koszt 700 zł

Oaza Nowego Życia 2. Miejsce: Szkoła Podstawowa w Bogdanówce; Koszt: 750 zł

TURNUS III - 3-19.VIII: Oaza Nowej Drogi 1. stopnia dla osób po VI i VII klasie szkoły podstawowej. Miejsce: Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej. Koszt: 700 zł)

12. Jest możliwość dołączenia do pielgrzymki do MEDJUGORJE30.06 – 07.07. Koszt 1850zł + 50 Euro. Program w gablocie    i w zakrystii.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

14. W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Pół wieku Neokatechumenatu – jubileuszowi przewodniczył papież Franciszek. Kiedy w Paryżu wznoszono barykady rewolucji 1968 r. w Madrycie narodziła się nowa rzeczywistość w Kościele Katolickim

- Miłość przez duże M – 50-lecie encykliki Humanae Vitae. Encyklika (Pawła VI) wywołała wiele dyskusji- Na czym polega Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Pod słońcem Brazylii – wywiad z kieleckim misjonarzem pracującym w Brazylii – ks. Piotrem Pochopieniem

- Ścigam się z czasem – Aleksandra Klusek-Gębska – reżyserka spektakli teatralnych wystawianych .

W Gościu Niedzielnym m.in.: - Gdzie Duch? Gdzie zaduch? Kim jest Duch Święty i jak odkryć Jego działanie?

- Gdy się nie układa jedź do o. Papczyńskiego – opiekuna rodzin i małżonków pragnących dziecka

- Bez krzyża nad brzegiem Bagmati – trudna sytuacja chrześcijan w Nepalu

- W brzuchu wieloryba – Europa miota się między dumą i pogardą wobec własnej kultury

- Komu przeszkadzał pomnik katyński w Jersey City; - Błędy marksizmu – tu nie chodzi o wypaczenia, sama istota teorii Marksa jest błędna (w kontekście bezmyślnej wypowiedzi Jeana-Claude Junckera, że Marks chciał dobrze)

Ogłoszenia VII N. Wielkanocy - Wniebowstąpienie P. J.
2018-05-13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13. V. 2018 – VII N. Wielkanocy – Wniebowstąpieni P. J.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia P. J. przed Sumą procesja z Figurą P. J.

2. Dzisiaj na Mszy o 1500 modlimy się za Państwową               i Ochotniczą Straż Pożarną.

3. Dzisiaj o 1600 Poświęcenie Pól; Włoszczowa, Danków M., Kuzki i Motyczno

4. Dzisiaj Dzień Fatimski, czcimy M. B. Fatimską.O godz. 2000 będzie dodatkowa Msza Św. o pokój na świecie, Różaniec Fatimski i procesja z Figurą M. B. wokół Kościoła. Zapraszamy.

5. W poniedziałek Św. Macieja Apostoła.

6. W środę Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Diecezji Kieleckiej.

7. W sobotę o godz. 1200 będzie I Komunia Św. Dzieci.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy wieczornej.

9. Spotkanie Dzieci I Komunijnych w środę po Mszy wieczornej

10. Spowiedź Dzieci I Komunijnych i ich rodzin we czwartek od 1600

11. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej.

12. Kręg Biblijny zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy wieczornej.

13. W piątek o godz. 1900 w Domu Kultury odbędzie się III Koncert Papieski. Wstęp wolny. Zapraszamy.

14. Rycerstwo Niepokalanej zapraszamy w środę na godz. 1800

15. W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta.

16. W przyszłą niedziele będziemy gościć Misjonarza z Peru ks. Grzegorza Pańczyka. Kwesta przy Kościele będzie wsparciem jego działalności.

17. Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone            w parafii.

18. W Boże Ciało w procesji przejdziemy ulicami; Plac Wolności, ul. Sienkiewicza, Głowackiego, Ogrodowa, Czarnieckiego, Plac Wolności, do kościoła - gdzie nastąpi zakończenie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy; 1. Plac Wolności nr 35 (Cukiernia Migoń) 2. ul. Sienkiewicza. (sklep Gospodarstwo Domowe – Witczyk) 3. ul. Głowackiego. 4. Na styku ulic; Ogrodowej i Koniecpolskiej (przy Krzyżu).

19. Ruch „Światło-Życie” w diecezji kieleckiej, jak co roku, organizuje rekolekcje wakacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w następujących terminach:

TURNUS I: 4 VII - 15 VII: Oaza Dzieci Bożych dladzieci po III, IV i V klasie szkoły podstawowej. Miejsce: Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie D. Prowadzący: ks. Marcin Gałczyński. Koszt 600 zł;

TURNUS II - Termin: 17 VII - 2 VIII: Oaza Nowej Drogi 3. stopnia dla osób po II klasie gimnazjum. Miejsce: Zespół Szkół w Podolu Górowej. Koszt 750 zł

Oaza Nowego Życia 1. stopnia , Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej.Koszt 700 zł

Oaza Nowego Życia 2. Miejsce: Szkoła Podstawowa w Bogdanówce; Koszt: 750 zł

TURNUS III - 3-19.VIII: Oaza Nowej Drogi 1. stopnia dla osób po VI i VII klasie szkoły podstawowej. Miejsce: Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej. Koszt: 700 zł

20. Jest możliwość dołączenia do pielgrzymki do MEDJUGORJE30.06 – 07.07. Koszt 1850zł + 50 Euro. Program w gablocie i w zakrystii.

21. W czwartek Kancelaria nie będzie czynna.

22. W przyszłą niedziele na Mszy św. o 12.00 przyjęcie

3 nowych ministrantów.

23. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia oraz rodziny. Mają one pozytywny i radosny wymiar. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W tym roku z inicjatywy młodzieży i dorosłych chcemy zorganizować podobny Marsz w naszym mieście 10. 06. o godz. 1200.

Hasło przewodnie tegorocznych Marszów brzmi „Polska Rodziną Silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Rok 2018 jest rokiem niezwykle ważnych rocznic – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II. Dlatego też wyjdziemy na ulice Włoszczowy, aby wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Święto rodzin jakim jest Marsz będzie połączone z pożytkiem finansowym dla dobrej inicjatywy. Podczas festynu, który odbędzie się na boisku szkolnym Liceum można będzie wesprzeć nasze Hospicjum. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym czasie. Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować lub wesprzeć to wydarzenie prosimy o kontakt z ks. Kamilem.

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenia VI N. Wielkanocy 18
2018-05-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6. V. 2018 – VI N. Wielkanocy

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca na każdej Mszy Św. Adoracja N. Sakramentu.

2. Jutro N.M.P. Matki Łaski Bożej głównej patronki miasta Kielce.

3. W poniedziałek, wtorek i środę będą Dni Modlitw o Urodzaje. W te dni rano przed Mszą Św. procesja do krzyża przy kościele z modlitwami błagalnymi. Zapraszamy do udziału

w tej modlitwie Kościoła o błogosławieństwo w pracy, a zwłaszcza na roli – by nikomu nie zabrakło chleba.

4. We wtorek Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. Pochodził ze Szczepanowa. Był biskupem Krakowa. W 1097 r. został zamordowany jako dobry pasterz powierzonych mu wiernych. Wierny prawu Boga, pilnował prawd wiary i zasad moralnych. W obronie tych spraw poniósł śmierć męczeńską. Nazywany jest patronem ładu moralnego.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia P. J. przed Sumą procesja z Figurą P. J.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 1500 modlimy się za Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.

7. W przyszłą niedzielę o 1600 Poświęcenie Pól; Włoszczowa, Danków M., Kuzki i Motyczno

8. W przyszłą niedzielę Dzień Fatimski, czcimy M. B. Fatimską. O godz. 2000 będzie dodatkowa Msza Św. o pokój na świecie, Różaniec Fatimski i procesja z Figurą M. B. wokół Kościoła. Tak będziemy obchodzić Dzień Fatimski 13 – go każdego miesiąca; od maja do października. Prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę o 15.

10. Spotkanie Dzieci I Komunijnych w środę po Mszy wieczornej

11. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej.

12. Kręg Biblijny zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy wieczornej.

13. Zapraszamy rodziców Dzieci I Komunijnych do sprzątania przy Kościele we wtorek o 9 i 16.

14. Apostolat Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zapraszamy we środę na godz. 18

15.Cieszymy się, że na filarze przy Chrzcielnicy wisi nowy piękny Obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

16. Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii.

17. Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Kieleckiej 2018

Zadysponowaliśmy pulę miejsc dla dzieci z parafii na 12- dniowych turnusach nad Morzem Bałtyckim (Chłapowo), w Zakopanem i w Kaczynie. Można zgłaszać udział dzieci z parafii pod numerem telefonu kom. 664-031-039 (p. Damian Zegadło) do dnia 18 maja. Po tym terminie poinformujemy o przyznanej ilości miejsc i przekażemy karty uczestnika wypoczynku. W koloniach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 9-15 lat wywodzące się z rodzin ubogich, które nie stwarzają problemów wychowawczych. Pełny koszt kolonii wynosi 900 - 1000 zł.

18. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:- Komunijne bale? Nie u wszystkich. Znani i lubiani opowiadają, w jaki sposób przygotowali swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej
- Alfie - jeden z nas. O dziecku, którego historia pokazuje okrucieństwo współczesnego świata
- Co dla nocy, zostaw jej - świadectwo kapelana więziennego

- Głosy niemówiących dzieci - protest w Sejmie
W najnowszej Niedzieli m.in.: - Patron jedności Ojczyzny - św. Stanisław biskup i męczennik
- Błogosławiona pielęgniarka - Hanna Chrzanowska; - Pierwszy po królu - prymas Polski
- Ksiądz z misją - wywiad z kapłanem pracującym na Kamczatce
W Niedzieli Kieleckiej m.in.: - Archiwista w sutannie - śp. ks. Tomasz Wróbel
- Dzieło powołaniowe: "Przez ich zasługi i modlitwy" - Relacja z Pielgrzymki Diecezji do Miechowa
- Eucharystia wdzięczności - jubileusz bpa Mariana Florczyka


V N. Wielkanocy 18
2018-04-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29. IV. 2018 – V N. Wielkanocy

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj – Nabożeństwa Majowe codziennie będą o godz. 1730 i o godz. 1800Msza Św. Podtrzymujmy piękną tradycję gromadzenia się przy krzyżach i figurach, by „śpiewać Majówkę”

2. W środę wspomnienie Św. Zygmunta. Na Mszy Św. o godz. 1800 modlimy się w intencji Ks. Proboszcza.

3. W czwartek NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI.

Msze Św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 1200, a o 1800 za Maturzystów.

4. W piątek Św. Floriana męczennika, odpust w Czarncy.

5. W pierwszy czwartek m.– o godz. 1730Nabożeństwo Majowe, Godzina Św., o 1800 Msza Św. i spotkanie Różańcowych

W pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. ku czci N. Serca P. J. o godz. 630, 800, 1700 dla dzieci i młodzieży, Nabożeństwo Majowe i o 1800 Msza Św., następnie Wystawienie N. Sakramentui Adoracja do godz. 2000. Spow. pierwszopiątkowa codziennie podczas nab., oraz w piątek od 1630.

W pierwszą sobotę miesiąca na godz. 1800 zapraszamy rodziny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą Op. Rodzin by pomagała rodzinom rozwiązywać wszelkie problemy i trudności.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy wieczornej.

7. Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii.

8. Dzisiaj przy Kościele jest kwesta na pomoc rodzinie której nowy dom się spalił. Rodzina ta jest związana z naszym Liceum Ogólnokształcącym- Sikorskiego.

9. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że Biskupi Diecezjalni udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja 2018 r.

10. Wakacyjna Akcja Caritas Diecezji Kieleckiej 2018

Zadysponowaliśmy pulę miejsc dla dzieci z parafii na 12- dniowych turnusach nad Morzem Bałtyckim (Chłapowo), w Zakopanem i w Kaczynie. Można zgłaszać udział dzieci z parafii pod numerem telefonu kom. 664-031-039 (p. Damian Zegadło) do dnia 18 maja. Po tym terminie poinformujemy o przyznanej ilości miejsc i przekażemy karty uczestnika wypoczynku. W koloniach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 9-15 lat wywodzące się z rodzin ubogich, które nie stwarzają problemów wychowawczych. Pełny koszt kolonii wynosi 900 - 1000 zł.

11. W najnowszej Niedzieli m.in.:

- W sercu Jezusa, w sercu Maryi – pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górą

- Czy istnieją trzy Kościoły? – ciekawy felieton Witolda Gadowskiego na temat polskiego katolicyzmu

- Siostra naszego Boga – bł. Hanna Chrzanowska

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Słowo Boże z zapachem olejku nardowego – Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kielcach

- Parafia Krzcięcice zaprasza na festyn

- Podpatrzone w parafii Świniary

- Śladami Patronów – św. Jan Chrzciciel i par. Przyłęk Szlachecki

W Gościu Niedzielnym m.in.:

- Co to jest teologia ciała? Chrześcijaństwo nie głosi zbawienia od ciała, ale zbawienie ciała

- Więcej światła. Na czym polega nabożeństwo Drogi Światła?

- Tego uczyła pani Hanna – nowa polska błogosławiona

- Furia – prawie 200 mln chrześcijan doznaje dziś prześladowania. Zabijanie ludzi i palenie kościołów jest faktem

- Druga twarz Facebooka. Wiedzą o nas bardzo dużo (a właściwie wszystko)

IV N. Wielkanocy
2018-04-22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22. IV. 2018 – IV N. Wielkanocy

1. Dzisiaj na Sumie będziemy się modlić w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 27 i 74 Pułku Piechoty A. K. oraz innych formacji zbrojnych.

2. Dzisiaj po Mszy o 15 spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

4. Jutro Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

5. W środę Św. Marka, Ewangelisty – na Mszach Św. poświęcenie ziemniaków.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy wieczornej.

7. W środę 25 – go o godz. 1730 będą modlitwy w intencji szacunku dla życia. Tak będzie 25 – go każdego miesiąca.

8. Próba Dzieci I Komunijnych w środę po Mszy wieczornej.

9. Zbiórka ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej.

10. Kręg Biblijny zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy wieczornej.

11. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Apostolat Maryjny.

12. Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii.

13. Bóg Zapłać Policji Włoszczowskiej za szczęśliwe przeprowadzenie nas ulicami miasta w czasie różnych Uroczystości Wielkanocnych.

14. W przyszłą niedzielę przy Kościele będzie kwesta na pomoc rodzinie której nowy dom się spalił. Rodzina ta jest związana z naszym Liceum Ogólnokształcącym - Sikorskiego.

15. Urząd Statystyczny informuje, że będą przeprowadzone ankiety. Informacja w gablocie.

16. W najnowszej Niedzieli m.in.:

- Świętość to radość - nowy dokument papieski

- Krakowska pielęgniarka Hanna Chrzanowska będzie błogosławioną

- Z Czech przez Polskę do nieba - św. Wojciech

- W ciszy słychać najlepiej - reportaż ze Świętej Katarzyny

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

- Wiara w Zmartwychwstałego Pana jest drogą do miłosierdzia - relacja z Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

- Kolejny festiwal Anima Mundi

- Święta w New Delhi - relacja ks. prał. Henryka Jagodzińskiego

- Śladami Patronów - św. Józef i kieleckie sanktuarium na Szydłówku

- Wierni wspierają ŚDM w Panamie

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

- Polityka to walka - wywiad z Markiem Jurkiem

- Obrońca prostych ludzi - ukazała się biografia Benedykta XVI

- Wiara jest żywa. O roli Tradycji i zmianach w Kościele mówi o. Jacek Salij

- Jak być dziś świętym (w numerze tekst papieskiej adhortacji)

Wszystkich Świętych
2017-11-01

Ogłoszenia – Uroczystość Wszystkich Świętych 2017r.

W Uroczystość Wszystkich Świętych łączymy się ze wszystkimi, którzy są zbawieni i jako święci oglądają oblicze dobrego Boga. Msze Św. w naszym kościele parafialnym, będą odprawione o godz. 730, 900. O godz. 1100gromadzimy się na Nabożeństwo, by po modlitwie za zmarłych, razem w procesji, wyruszyć na Cmentarz Grzebalny. W procesji przejdziemy po Cmentarzu odprawiając pięć stacji modlitw za zmarłych. Ok. godz. 1200 na Cmentarzu Msza Św. za zmarłych. W Kościele Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym dodatkowo Msze Św. będą o godz. 1000 i 1600.

Na Cmentarzu Komunalnym o godz.1200 Msza Św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

W czwartek w Dzień Zaduszny, czyli Wszystkich Wiernych zmarłych. W Kościele Msze Św. będą odpraw. o godz. 630, o 900z procesją wokół naszej świątyni i modlitwami za zmarłych i o godz. 1700.

O godz. 1600 będzie Msza Św. na cmentarzu Komunalnym i modlitwy za zmarłych.

O godz. 1700Msza Św. w Kościele Wsz. Św. na Cm. Par. i modlitwy za zmarłych – wypominki.

Par. Bł. Ks. Pawłowskiego o godz. 1600 Msza Św. w Kościele Wsz. Św. i modlitwy za zmarłych.

Przez tydzień na Cmentarzu Par. będzie Msza Św. o godz. 1700 z modlitwami za zmarłych.

Przez tydzień pół godz. przed Mszą wieczorną będą wypominki – modlitwy za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji. Wymagany jest: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W inne dni zyskujemy odpust cząstkowy.

Tradycyjne Wypominki prosimy by wyraźnie wypisane na kartkach zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne niech będą określone, na której Mszy Św. mają być czytane. Można wypisać wyp. na dowolnych kartkach, lub zabrać specjalne z kościoła.

Cmentarz grzebalny jest drugim po kościele miejscem świętym. Prosimy o godne zachowywanie się na cmentarzu. Na cmentarz nie wprowadzamy psów, nie palimy papierosów, nie pijemy alkoholu, nie jeździmy na rowerach, nie parkujemy samochodów, to nie jest ulica, - krótsze przejście. Sprzątając groby zachowajmy szacunek i godność do tego miejsca. Prosimy aby śmieci posegregowane składać w kontenerach, lub zabierać ze sobą.

Utrzymanie cmentarza jest kosztowne; Cmentarz wymaga ciągłych inwestycji, które będą nadal realizowane, również wywóz śmieci. Przy wejściu na cmentarz jest umieszczony regulamin. Bardzo proszę by z nim się zapoznać i do niego stosować. Dzisiejsze ofiary są na pokrycie wywozu śmieci.

Każdy, kto posiada dom, mieszkanie płaci odpowiedni podatek na pokrycie kosztów utrzymania terenu. Prawo przewiduje pobieranie opłat na cmentarzach na jego utrzymanie.

Nie wystarczy, że ktoś kiedyś opłacił placowe i to ma już wystarczyć na utrzymanie cmentarza na wieki wieków. Są różne formy pobierania opłat, placowe przy budowie grobu, za wjazd na cmentarz, od wartości budowanego nagrobka, opłaty od grobów, pokładne przy pogrzebie.

Na naszym Cmentarzu obecnie płacimy przy pogrzebie – pokładne 200 zł. i od grobu, od zajętego placu. Pojedyncza szerokość 400zł. na 20 lat., t. j. 20 zł. na rok. Po tym okresie opłatę trzeba odnowić. Przy opłacie zgłaszamy, kto jest dysponentem grobu. Jeżeli grób jest większy to i opłata odpowiednio większa. Są rodziny, które mają wiele grobów, dlatego warto umówić się, kto przejmie dany grób, by po upływie 20 lat od pochówku przebudować grób, szczątki zakopać głębiej i przygotować miejsce dla następnego pokolenia. Niech te groby pozostaną z pokolenia na pok. w rodzinie. Nie ma handlu grobami. Bardzo proszę, aby odnowić opłaty od grobów, którym minęło 20 lat. Jeżeli, ktoś rezygnuje z opieki nad grobem niech to zgłosi przekazując prawa dysponowania na rzecz parafii.

Nie wolno nikogo złożyć w grobie bez zgłoszenia w Kancelarii Parafialnej dla dokonania wpisów w książce cmentarnej i opłaty – pokładne. Zawsze przynieść Kartę Zgonu. Opłaty cmentarne od grobów i pokładne wpłacamy w parafii Wniebowzięcia NMP Włoszczowa, ul. Partyzantów 3.

Jeżeli w ostatnim czasie były dokonane zmiany pomnika lub napisów na nagrobku, prosimy to zgłosić w Kancelarii Parafialnej, aby było zrobione aktualne zdjęcie i wstawione na stronie internetowej cmentarza. Koszt takiej zmiany 50 zł. Cmentarz jest zinwentaryzowany, ma plan i na stronie internetowej naszej parafii www.parafia-wloszczowa.pl można odnaleźć interesujący nas grób. Ponieważ kamieniarze zostawiają dużo bałaganu na cmentarzu, dlatego cmentarz będzie zamykany, a za wjazd tak jak jest na innych cmentarzach będą musieli dokonać opłaty. Każdy ma prawo ubezpieczyć grób w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.