X Niedziela Zwykła - 7 czerwca 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła – 7 czerwca 2026 r.

  1. Dziś o godz. 1200 ks. Jakub Sobótka odprawi prymicyjną Mszę św. i udzieli nam indywidualnego błogosławieństwa. Kolejny kapłan pochodzący z naszej parafii jest widzialnym znakiem Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin. Ks. Jakubowi życzymy, by był kapłanem, który zawsze jest blisko Jezusa i ludzi. A my módlmy się o odwagę dla młodych mężczyzn z naszej parafii, aby tak jak Apostoł Mateusz w dzisiejszej Ewangelii i ks. Jakub Sobótka odpowiedzieli na Chrystusowe „Pójdź za Mną! A on wstał i poszedł za Nim”.
  2. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym, a przed wieczorną Mszą św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek – Msza św. o godz. 1800 a po niej procesja do czterech ołtarzy i poświęcenie wianków. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła parafian z ulic: Ołtarz I. Norwida i Dworcowa, II. Makuszyńskiego i Tuwima, III. Kraszewskiego, IV. Fredry.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Na Mszę św. wieczorną i po niej na spotkanie modlitewne zapraszamy członków Apostolstwa Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów oraz ich rodziców na spotkanie integracyjne przy grillu.
  5. W czwartek wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1730 tradycyjna procesja. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszych Siostrach Sercankach. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.
  7. W sobotę wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z sobotnią Mszą św. z formularza niedzielnego o godz. 1800, a po niej różaniec i procesja z figurą fatimską wokół kościoła.
  8. W przyszłą sobotę Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym wraz z ks. Tomaszem organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1130, powrót po Mszy św. o północy.
  9. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii zrzeszona w KSM-ie będzie sprzedawać kremówki papieskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele duszpasterstwa młodzieży.
  10. Za dwa tygodnie w sobotę 20 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie modlitewne młodzieży diecezji kieleckiej w Wiślicy. Organizujemy wyjazd na to spotkanie, do którego zachęcamy naszą młodzież a szczególnie tą, która przyjęła sakrament bierzmowania. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafialne. W ostatnim czasie został uporządkowany teren przy plebanii od strony kościoła i zasiana trawa, wykonano ogrodzenie siatkowe od parkingu przy ul. Konopnickiej oraz ocieplono styropianem i pomalowano południową ścianę domku przy kościele. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za zakup relikwiarza na relikwie św. Andrzeja Boboli, natomiast rodzicom dzieci klas IV za zakup alby. Bóg zapłać za dar Waszego serca.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dodatku kieleckim tygodnika Niedziela relacja ze święceń prezbiteratu w kieleckiej katedrze oraz zdjęcie Neoprezbiterów a wśród nich naszego ks. Jakuba w artykule pt. „Zaufajcie Jezusowi”.
  13. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin.

Niedziela Przenajświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2026 r.

  1. Dziękujemy ks. Piotrowi Pochopniowi, Misjonarzowi w Brazylii, który dziś i jutro głosi do nas słowo Boże. Dziś po Mszach świętych ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzieła misyjne w Brazylii, które prowadzi ks. Piotr. Dziś o godz. 1600 poświęcenie pól i Msza św. w Ewinie i Kuzkach.
  2. W poniedziałek Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin ustanowiona na pamiątkę objawień Maryjnych, które miały miejsce 27 maja 1642 r. Msze św. do południa o godz. 630; 900 i 1200. Po Mszy św. o godz. 900 nabożeństwo czerwcowe a o godz. 1130 modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii i pielgrzymów nawiedzających nasze Sanktuarium. Natomiast o godz. 1530 bp Jan Piotrowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży a o godz. 1800 odprawi sumę odpustową z tradycyjnym indywidualnym błogosławieństwem dzieci w czasie której uczniowie z klas IV, będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. W tym roku nasz odpust zbiega się z Dniem Dziecka. Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 1800 w ich intencji i aby przez posługę bp. Jana Piotrowskiego otrzymać dar Bożego błogosławieństwa.
  3. Wszystkim osobom śpiewającym majówki przy kapliczkach naszej parafii oraz uczestniczącym w nabożeństwach majowych w kościele dziękujemy za świadectwo wiary, ale i miłości do Matki Bożej. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc czerwiec i związane z nim nabożeństwa czerwcowe codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 1730. W czasie tych nabożeństw będziemy zapoznawać się z najnowszą encykliką papieża Leona XIV „Magnifica Humanitas”
  4. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 730, 900, po procesji ok. godz. 1130 oraz o godz. 1800. Po Mszy św. o godz. 900 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna, w tym roku ulicami: Plac Wolności, Kościuszki, Ogrodowa do Krzyża, 1 Maja, Partyzantów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy – Plac Wolności nr 35 (Cukiernia Migoń), drugi – Krzyż na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Koniecpolskiej, trzeci – ul. 1 Maja przy Krzyżu (na skrzyżowaniu z ul. Wiśniową), czwarty – ul. Partyzantów przy Krzyżu (przed Szkołą Podstawową nr 1). Zapraszamy asystę do niesienia feretronów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów.
  6. Najbliższy piątek jest pierwszym w tym miesiącu, dlatego Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 630, 800, 1700 i 1800. Sakrament pokuty i pojednania w czasie Mszy świętych a wieczorem od godz. 1630 a po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Kół Róż Żywego Różańca i modlitwa różańcowa. Biskup Kielecki na ten dzień udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku, jednocześnie zachęcając korzystających z dyspensy, aby w ramach zastąpienia przepisanej na ten dzień wstrzemięźliwości odmówili dowolną modlitwę w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  7. W sobotę w godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy oraz w intencji naszych rodzin po Mszy św. porannej i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać prymicje ks. Jakuba Sobótki. Już dziś bardzo dziękujemy mieszkańcom ul. Góral, Tęczowa i Zachodnia za zaangażowanie. Ksiądz Jakub procesjonalnie przejdzie ze swojego domu do kościoła. Towarzyszmy Mu w drodze z domu do kościoła. Wyjście z domu rodzinnego planowane jest ok godz. 1115; o godz. 1145 przywitamy ks. Prymicjanta w kościele i przedstawiciele parafii złożą Mu życzenia. Ok godz. 1200 planowane jest rozpoczęcie Mszy św. Niech, nie zabraknie nas na tej uroczystości, aby otrzymać prymicyjne błogosławieństwo oraz modlić się za ks. Jakuba, by był kapłanem według Serca Jezusowego.
  9. W Oktawę Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy przy kościele. Są do wykorzystania dekoracyjne banery, które trzeba umocować, ustawić i udekorować. W tym roku prosimy parafian; Ołtarz I. ul. Norwida i Dworcowa, II. ul. Makuszyńskiego i Tuwima, III. ul. Kraszewskiego, IV. ul. Fredry.
  10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na cele parafialne. Kto jeszcze tego nie uczynił, a ma takie życzenie, może złożyć ofiarę do puszki przy zamykanym konfesjonale na remont kapliczki przy ul. Przedborskiej.
  11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Niech jutrzejszy dzień naszego odpustu będzie dla nas wszystkich źródłem łaski oraz duchowego umocnienia. Niech Maryja Opiekunka rodzin prowadzi nas drogą wiary i miłości.

Zesłanie Ducha Świętego - 24 maja 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24 maja 2026 r.

  1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dziękujmy za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dziś kończy się Okres Wielkanocy, ale czas Komunii Wielkanocnej zakończy się dopiero w przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej – szczególnie tych, którzy tego jeszcze nie uczynili, aby wypełnić trzecie przykazanie kościelne „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 1200 intencja o urodzaje dla mieszkańców Motyczna a od godz. 1600 poświęcenie pól w Motycznie. Natomiast w przyszłą niedzielę od godz. 1600 poświęcenie pól w Ewinie i Kuzkach z Mszą św.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 1500 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z mocą”. Temat spotkania: Nierozerwalności małżeństwa a tzw. rozwód kościelny. Prowadzący ks. Dariusz Gącik Oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach, nie tylko przedłoży zadany temat, ale również opowie o pracy Sądu Biskupiego i jego kompetencjach. Serdecznie zapraszamy przy tej okazji na dobre ciastko i kawę.
  4. Wczoraj dzieci z klas III z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Zapraszamy dzieci w Białym Tygodniu do przedłużenia tej pięknej uroczystości przez udział w Eucharystii o godz. 1700. Dziękujemy ich rodzicom za przygotowanie kościoła i otoczenia do tej uroczystości oraz za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 6 200 zł, za którą zostały zakupione dwa relikwiaria, czyli małe gabloty do bezpiecznego i godnego przechowywania relikwii.
  5. W tym tygodniu kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania: we wtorek po Mszy św. wieczornej, w czwartek o godz. 1600, w piątek na spowiedź przed sakramentem bierzmowania o godz. 1630 i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1700. Pilne sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszach św.
  7. W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 630, 900, 1200, 1700 i o 1800.
  8. W poniedziałek przypada 78 rocznica śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego jednego z największych bohaterów w historii Polski. Z tej racji o godz. 1800 na salce parafialnej zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim prezesem Fundacji „Łączka”. W programie projekcja filmu, wykład i dyskusja.
  9. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu otaczamy modlitwą nasze mamy.
  10. W czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  11. W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  12. W sobotę nasz dkn Jakub Sobótka o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach przyjmie święcenia kapłańskie. Dziś rozpoczyna swoje rekolekcje przed tym wydarzeniem. Otoczmy Go w tym tygodniu naszymi modlitwami. A na święcenia wszystkich zapraszamy, szczególnie młodzież, ministrantów i mieszkańców ul. Góral. Towarzyszmy dkn. Jakubowi w tym dniu, nie tylko duchowo, ale i fizycznie. Zapisy na wspólny wyjazd autokarowy w zakrystii i kancelarii do środy. Wyjazd z przystanku przy cukierni p. Migonia o godz. 830.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Piotra Pochopnia, który od 2011 r. jest misjonarzem w Brazylii. Po Mszach św. ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego misję w Brazylii.
  14. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1600 w Bazylice Katedralnej w Kielcach rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, na który nas zaprasza Bp Jan Piotrowski w Komunikacie, który możemy przeczytać w gablotach.
  15. W poniedziałek 1 czerwca nasz Odpust Włoszczowski. O godz. 1530 Bp Jan Piotrowski udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania, a o godz. 1800 odprawi sumę odpustową z tradycyjnym indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Również na Mszy św. o godz. 1800 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy rodziców dzieci klas IV, by nie lekceważyli tej uroczystości. Zapraszamy dzieci rocznicowe na spotkanie przygotowujące do tej uroczystości i spowiedź świętą w piątek o godz. 1600.
  16. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 900 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna, w tym roku ulicami: Plac Wolności, Kościuszki, Ogrodowa do Krzyża, 1 Maja, Partyzantów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy – Plac Wolności nr 35 (Cukiernia Migoń), drugi – Krzyż na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Koniecpolskiej, trzeci – ul. 1 Maja przy Krzyżu (na skrzyżowaniu z ul. Wiśniową), czwarty – ul. Partyzantów przy Krzyżu (przed Szkołą Podstawową nr 1).
  17. W niedzielę 7 czerwca o godz. 1200 w naszym Sanktuarium ks. Jakub Sobótka odprawi Msze św. prymicyjną.
  18. Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym organizuje w dn. 13-14 czerwca wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii z wpłatą zaliczki w kwocie 50 zł. Serdecznie zapraszamy.
  19. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  20. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Natomiast wszystkim Mamom z racji przypadającego we wtorek Dnia Matki gratulujemy tego pięknego powołania, jakim jest macierzyństwo. Dziękujemy za Wasze kochające serca i życzymy zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin. Swoją modlitwą otaczamy również Mamy, które odeszły od nas do wieczności. Módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wniebowstąpienie Pańskie - 17 maja 2026

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 17 maja 2026 r.

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Jezus przygotował nam w Domu Ojca wieczne mieszkanie. Niech ta prawda mobilizuje nas do świętego życia.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się o urodzaje dla mieszkańców Włoszczowy a od godz. 1600 poświęcenie pól we Włoszczowie według starego porządku. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 1200 Msza św. za mieszkańców Motyczna i od godz. 1600 poświęcenie pól.
  3. Ks. Józef Cichoń, proboszcz parafii Jaworznia, którego gościliśmy w ubiegłą niedziele dziękuje wszystkim za złożone ofiary na budowę kościoła. W sumie udało się zebrać kwotę 12470 zł
  4. Komunikat Biskupa Kieleckiego. Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Z nadzieją oczekujemy kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2027 r. w Seulu – stolicy Korei Południowej. Ojciec Święty Leon XIV zaprasza młodych całego świata do wspólnego świadectwa wiary, modlitwy i budowania wspólnoty Kościoła powszechnego. Hasłem spotkania będą słowa „Odwagi! Ja zwyciężyłem świat” (J 16, 33). Drodzy Młodzi! Światowe Dni Młodzieży są szczególnym czasem doświadczenia żywego Kościoła, pogłębienia relacji z Chrystusem i spotkania młodych ludzi z całego świata. Zachęcam Was, abyście odważnie odpowiedzieli na to zaproszenie i stali się świadkami nadziei we współczesnym świecie. Diecezja kielecka organizuje pielgrzymkę na Światowe Dni Młodzieży w dniach 25 lipca – 15 sierpnia 2027 roku. Zapisy prowadzone są do końca lipca 2026 r. poprzez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do udziału w ŚDM Seul 2027 oraz o życzliwe wsparcie tego dzieła. Na czas przygotowań i pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię. Jan Piotrowski Biskup Kielecki.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej ostanie przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej. W czwartek od godz. 1630 sakrament pokuty i pojednania dla dzieci klas III oraz ich rodziców i rodzin. W sobotę o godz. 1100 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Bliskich dzieci pierwszokomunijnych, a więc rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków czy starsze rodzeństwo, prosimy, by zatroszczyli się o stan łaski uświęcającej i w tym ważnym dla ich rodzin dniu ofiarowali w ich intencji Komunię świętą. To będzie Wasz najpiękniejszy prezent!
  7. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
  8. Przygotowanie praktyczne młodzieży do Sakramentu Bierzmowania we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej.
  9. W sobotę Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę Miriam. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież. Będziemy uwielbiać Jezusa i prosić o dary Ducha Świętego.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1500 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z mocą”. Temat spotkania: Nierozerwalności małżeństwa a tzw. rozwód kościelny. Dziś małżeństwo traktowane jest jak kontrakt – umowa między stronami, którą można w każdym momencie wypowiedzieć. Co znaczą słowa „i nie opuszczę Cię aż do śmierci”? Czym jest unieważnienie sakramentu małżeństwa? Co Kościół proponuje małżeństwom trudnym? Na te i inne pytania poszukiwać będziemy odpowiedzi razem z naszym gościem ks. Dariuszem Gącikiem, Oficjałem Sądu Biskupiego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy, by przyjść i posłuchać wykładu przy pysznym ciastku i kawie.
  11. Zachęcamy do udziału w święceniach prezbiteratu naszego dkn. Jakuba Sobótki w sobotę za dwa tygodnie. Zapisy chętnych na wspólny wyjazd autokarowy w zakrystii i kancelarii.
  12. Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym organizuje w dn. 13-14 czerwca wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kościele 13 czerwca o godz. 1130, powrót po Mszy św. o północy. Zapisy w zakrystii do 7 czerwca z wpłatą zaliczki w kwocie 50 zł oraz podaniem numeru pesel, który będzie potrzebny do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.
  13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w kościele o godz. 1730 oraz przy krzyżach i kapliczkach na terenie parafii.
  14. Bóg zapałać za ofiary składane na cele parafialne.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dodatku kieleckim tygodnika Niedziela zamieszczony jest obszerny artykuł pt. „Ciepło daje siłę” o naszej stołówce charytatywnej św. Brata Alberta – o osobach, które korzystają z posiłków oraz o całej działalności Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta – Koło Włoszczowskie. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego 10 zł.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Włoszczowskiej. Niech zmartwychwstały i uwielbiony Pan napełnia Wasze serca żywą nadzieją na życie wieczne a wzrok skierowany ku niebu, pomaga pokonywać wszelkie ziemskie trudności.

VI Niedziela wielkanocna - 10 maja 2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2026 r.

  1. Dziękujemy proboszczowi parafii Jaworznia ks. Józefowi Cichoniowi za głoszone dziś słowo Boże. Po Mszach św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzieło budowy kościoła w Jaworzni.
  2. Dziś poświęcenie pól w Dankowie Małym od godz. 1600 połączone z Mszą św. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się o urodzaje dla mieszkańców Włoszczowy a od godz. 1600 poświęcenie pól we Włoszczowie według starego porządku.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę tradycyjne dni modlitw o urodzaje. Przed poranną Mszą św. procesja do Krzyża Misyjnego.
  4. Przygotowanie praktyczne dzieci klas III do Uroczystości Pierwszej Komunii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  5. Przygotowanie praktyczne kandydatów do bierzmowania w czwartek i sobotę po wieczornych Mszach św. Obecność obowiązkowa.
  6. W środę o godz. 1900 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy wynagradzać za grzechy nasze i naszych rodzin i modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.
  7. W czwartek święto św. Macieja Apostoła.
  8. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika Patrona Polski. Święty ten brutalny sposób został zamordowany przez Kozaków po okrutnych torturach, ponieważ nie chciał wyrzec się wiary katolickiej. Nazywany jest „Patronem na trudne czasy”, uważany za orędownika w sprawach narodowych. Nasza parafia otrzymała relikwie św. Andrzeja Boboli. Zamówiony jest mosiężny relikwiarz oraz malowany jest obraz tego Świętego do naszego kościoła. Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja planowane jest w pierwszą niedzielę września.
  9. W przyszłą sobotę jak każdego 16-go dnia miesiąca zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na różaniec o godz. 1715 w intencji naszej Ojczyzny, a następnie Msza św. w intencji rodzin Rycerzy Niepokalanej.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed Sumą tradycyjna procesja wokół kościoła z figurą Zmartwychwstałego Chrystusa.
  11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w kościele o godz. 1730 oraz przy krzyżach i kapliczkach na terenie parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy troszczą się o piękno przydrożnych kapliczek i krzyży.
  12. Wyjazd na Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę o godz. 400 z bazy firmy Rafmal przy ul. Przedborskiej.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Gdy dziecko doświadcza hejtu” o tym, jak rozpoznać, że dziecko padło ofiarą psychicznej przemocy rówieśniczej. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł „Dlaczego chcą służyć” o fenomenie ministrantów w parafii oraz felieton Jana Maciejewskiego o tym, że kryzys zdrowia psychicznego jest w ogromnej mierze kryzysem duchowym.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin.

V Niedziela Wielkanocna - 3 maja 2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2026 r.

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji strażaków OSP Włoszczowa, dziękując Bogu za ich służbę wobec naszej społeczności i wszelką pomoc okazywaną parafii.
  2. Również w poniedziałek Apostolstwa Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zaprasza na Mszę św. wieczorną w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących.
  3. W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci klas III na przygotowanie praktyczne do Uroczystości I Komunii św.
  4. W czwartek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, czczonej w kieleckiej katedrze. Z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się w czasie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu za małżeństwa naszej parafii, o wzajemną miłość, zgodę i poszanowanie między małżonkami, za małżeństwa przeżywające kryzys, o dar potomstwa dla małżonków, których serca są otwarte na nowe życie oraz o święte powołania do życia w małżeństwie. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże Żywego Różańca.
  5. W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. W związku z rangą tej uroczystości w tym dniu, nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.
  6. Również w piątek w naszym Sanktuarium o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich strażaków zawodowych i ochotników z racji Powiatowego Dnia Strażaka.
  7. W przyszłą niedzielę od godz. 1600 poświęcenie pól wraz z Mszą św. w Dankowie Małym.
  8. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Józefa Cichonia, proboszcza parafii Jaworznia, która buduje kościół. Ks. Józef będzie głosił słowo Boże a po Mszach św., będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek dzieło budowy kościoła.
  9. W myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że Jakub Sobótka, alumn WSD w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii, przez posługę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego otrzyma Święcenia Prezbiteratu. Święcenia te będą miały miejsce w Bazylice Katedralnej w Kielcach w sobotę 30 maja 2026 r. o godz. 1000. Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionemu przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej. Przełożeni i Wychowawcy alumnów WSD w Kielcach proszą o modlitwę za wspomnianego kandydata do święceń prezbiteratu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej.
  10. Święcenia prezbiteratu naszego Parafianina wpisują się w historię licznych powołań kapłańskich z Włoszczowy. Przed nami wyjątkowy czas przeżywania tej radości i modlitwy za dkn Jakuba i o nowe powołania do stanu duchownego z naszej parafii. 30 maja organizujemy wyjazd autokarem na święcenia do Kielc. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii i kancelarii. Natomiast 7 czerwca o godz. 1200 ks. Jakub odprawi Msze św. prymicyjną. Prosimy o zaangażowanie wszystkich w przygotowanie tej uroczystości, szczególnie młodzież, ministrantów i mieszkańców ul. Góral. Spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie prymicji w parafii odbędzie się w przyszły piątek po Mszy św. wieczornej na salce parafialnej.
  11. Wyjazd na Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 16 maja o godz. 400 z bazy firmy Rafmal przy ul. Przedborskiej. Prosimy o jak najszybsze dokonanie wpłat osób, które się zapisały, a jeszcze tego nie uczyniły.
  12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele o godz. 1730 oraz przy krzyżach i kapliczkach na terenie naszej parafii.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. Trwają prace remontowe we wnętrzu kościółka Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym. Została zamontowana stalowa konstrukcja nowego chóru, zamówione drewno dębowe na jego obłożenie oraz trwają prace wymiany instalacji elektrycznej. Wszystkie te prace wykonywane są ze środków parafialnych.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin. A młodzieży rozpoczynającej jutro egzaminy maturalne życzymy wiary w siebie, jasności umysłu i Darów Ducha Świętego.

IV Niedziela Wielkanocna - 26 kwietnia 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2026 r.

  1. Czwarta Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Jeżeli nam zależy na tym, by przyszłe pokolenia cieszyły się łaską sakramentów świętych, módlmy się za młodzież o odwagę do pójścia za głosem powołania, ale też niech nasze rodziny tworzą przyjazne środowisko dla wzrastania powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  2. Komunikat Biskupa Kieleckiego: W bieżącym roku przeżywamy w Kościele jubileusz 200-lecia powstania Żywego Różańca założonego przez bł. Paulinę Jaricot, dzieła, które prowadzi wiernych do pogłębienia wiary i uczy odpowiedzialności za Kościół oraz za misję ewangelizacji świata. Wobec współczesnych wyzwań, niepewności jutra, zagrożeń dla wiary, rodziny i pokoju, pragniemy zwrócić nasze serca ku Matce Bożej. Dlatego w duchu wdzięczności za 200 lat Żywego Różańca podejmujemy inicjatywę zawierzenia parafii i wiernych diecezji kieleckiej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Bezpośrednim przygotowaniem do zawierzenia będą nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, czytanki majowe poświęcone objawieniom fatimskim oraz możliwość uczestnictwa w rekolekcjach 33-dniowych. Uroczystego zawierzenia diecezji dokonamy podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie w dniu 3 października, zaś zawierzenie w parafiach odbędzie się w niedzielę, 4 października 2026 roku. Proszę duszpasterzy, osoby konsekrowane, członków Żywego Różańca i wszystkich wiernych, aby z wiarą i ufnością włączyli się w to wspólne dzieło modlitwy i oddania się pod opiekę Maryi. Na czas przygotowań do aktu zawierzenia z serca wszystkim błogosławię. Jan Piotrowski Biskup Kielecki.
  3. W tym tygodniu dzieci klas III będą miały praktyczne przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania w następującym porządku: w poniedziałek 3a; wtorek 3b i w środę 3c o godz. 1715.
  4. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  5. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 1600 na salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  6. W piątek rozpoczynamy maj. Nabożeństwa Majowa codziennie o godz. 1730. Podtrzymujmy piękną tradycję gromadzenia się przy krzyżach i figurach przydrożnych, by „śpiewać Majówkę”. Z racji pierwszego piątku miesiąca Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 630, 800, 1700 i o 1800. Sakrament pokuty i pojednania w czasie Mszy św. a wieczorem od godz. 1630. Biskup Kielecki Jana Piotrowski udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku. Jednocześnie zachęcił korzystających z dyspensy, aby w ramach zastąpienia przepisanej na ten dzień wstrzemięźliwości odmówili dowolną modlitwę w intencji o pokój na świecie.
  7. W sobotę 2 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – przeniesioną z niedzieli 3 maja. Powodem jest to, że Niedziele Wielkanocne w hierarchii liturgicznej mają pierwszeństwo przed innymi uroczystościami. Msze św. z Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godz. 630 i 1200, natomiast wieczorna Msze św. tradycyjnie z formularza niedzielnego. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu za naszą Ojczyznę. Z racji pierwszej soboty miesiąca różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy oraz w intencji naszej Ojczyzny po Mszy św. porannej, o godz. 1130 i o godz. 1715 a po nim Nabożeństwo Majowe i Msza św.
  8. W najbliższą sobotę przypada dzień imienin ks. prałata Zygmunta Pawlika. W intencji Solenizanta zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1800.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3 maja. Po nabożeństwie przemarsz pod Pomnik Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja.
  10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, prosimy o dokonanie wpłaty kwoty 930 zł na konto parafialne z dopiskiem „pielgrzymka do Gietrzwałdu” lub osobiście u ks. Proboszcza.
  11. Dziś kończy się czas wypominek zamawianych jako półroczne. Jeśli ktoś wyraża wolę ich przedłużenia na następne pół roku, to można to uczynić, zgłaszając się do zakrystii lub kancelarii.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin.

III Niedziela Wielkanocna - 19 kwietnia 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2026 r.

  1. Trzecia Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Odważnie głosić Ewangelię Boga”. Kościół zaprasza nas w tym tygodniu do lektury i medytacji słowa Bożego. W kontekście trudnych zmagań o przyszłość Polski, Europy i świata, otwórzmy nasze umysły i serca na słowa Pisma, abyśmy mężnie, pełni cierpliwości i wiary dawali życiem świadectwo Ewangelii Boga.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 1500 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z mocą” na starej plebanii. Temat spotkania: „Czy nauka wyklucza wiarę, a wiara naukę? Teologia wobec naukowego obrazu świata”. Wykład wygłosi ks. prof. Tadeusz Pabjan - filozof nauki, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Naprawdę warto przyjść i przy dobrej kawie posłuchać ciekawego wykładu. Pozwólcie się zaprosić!
  3. Również dziś po Mszy św. o godz. 1500 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
  4. W poniedziałek i w czwartek o godz. 1830 przygotowanie praktyczne dzieci klas III do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
  5. W środę na salce parafialnej w starej plebanii od godz. 1600 katecheci świeccy i duchowni w ramach stałej formacji będą brać udział w szkoleniu katechetycznym. Natomiast o godz. 1800 będzie sprawowana Msza św. w intencji katechetów, katechizowanych i ich rodzin. Na Mszę św. zapraszamy nie tylko katechetów, ale i rodziców katechizowanych.
  6. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  7. W piątek młodzież z klas maturalnych kończy naukę w szkole średniej. O godz. 800 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji z prośbą o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz właściwy wybór studiów.
  8. W sobotę Święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Marka Książka. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200 w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 27. i 74. Pułku Piechoty Armii Krajowej oraz zmarłego w lutym pułkownika Zbigniewa Zielińskiego.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na Kurs Maria Magdalena, który będzie trwał od przyszłego piątku do niedzieli. Szczegóły na stronie internetowej wspólnoty Miriam.
  11. Zbliża się czas pielgrzymki do Gietrzwałdu w dn. 16-17 maja. Osoby, które zapisały się, prosimy o dokonanie wpłaty kwoty 930 zł na konto parafialne z dopiskiem „pielgrzymka do Gietrzwałdu” lub osobiście u ks. Proboszcza.
  12. Włoszczowskie Liceum Ogólnokształcące im. gen Sikorskiego we współpracy z fundacją DKMS organizuje akcję dawców szpiku. Rejestracja odbędzie się w najbliższy wtorek w godz. od 900 do 1500 w Auli Liceum. Dawcami mogą zostać osoby w wieku 18 – 55 lat cieszące się dobrym stanem zdrowia . które chcą podarować siebie i uratować ludzkie życie.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Ewangelia w kosmosie” o pierwiastku duchowym zakończonej misji kosmicznej Artemis II oraz wywiad pt. „Niezdrowa edukacja” o pułapkach obowiązkowej „edukacji zdrowotnej” w szkołach. Natomiast w Niedzieli artykuł pt. „Różnorodność – przestrzeń jedności” o tym, jak sobie radzić z różnicami temperamentu w małżeństwie i rodzinie.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 12 kwietnia 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna – 12 kwietnia 2026 r.

  1. Z obchodami Święta Miłosierdzia Bożego związane są przywileje. Każdy, kto w tym dniu albo przed nim, przystąpi do sakramentu pokuty, a w samo święto przyjmie Komunię świętą „dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar” (Dz. 699). W naszej wspólnocie gościmy ks. dr. Marcelego Frączka, ojca duchownego w naszym Seminarium. Dziękujemy za pomoc i głoszone słowo Boże.
  2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Podczas Mszy św. o godz. 1500 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych parafian a po niej pójdziemy w procesji na cmentarz parafialny zanosząc na groby naszych bliskich symboliczne światło zmartwychwstania. Natomiast o godz. 1700 na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu zostanie odmówiona Koronka za zmarłych i będzie możliwość zapalenia zniczy od światła paschału.
  3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Miriam. Wygospodarujmy czas i przyjdźmy, by wspólnie uwielbić Chrystusa Zmartwychwstałego.
  4. W czwartek o godz. 1730 zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na modlitwę różańcową w intencji naszej ojczyzny i pokoju na świecie a po niej na Mszę św. w intencji rodzin Rycerzy i spotkanie formacyjne.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1500 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
  6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1500 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z mocą” na starej plebanii. Temat spotkania: „Czy nauka wyklucza wiarę, a wiara naukę? Teologia wobec naukowego obrazu świata”. W debacie publicznej nierzadko można usłyszeć o konflikcie pomiędzy naukowym opisem świata a prawdami wiary. Czy rzeczywiście nauka wchodzi w konflikt z wiarą? Czy odkrycia naukowe przeczą prawdom wiary? Wykład wygłosi ks. prof. Tadeusz Pabjan - filozof nauki, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.
  7. Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta Koło Włoszczowskie składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian za złożone dary pieniężne w Wielką Sobotę do puszek w kwocie 3 945,63 zł. Ofiarodawcami byli także: Ryszard Pyzior – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie; Maciej Pierzchnica – Zakład Masarski Wola Wiśniowa; Suliga Marek – Zakład Mięsny Marboj Nieznanowice; Agata i Dawid Piechota – Hurtownia Sad Danków Duży; Cezary Migoń – Zakład Ciastkarski; Tomasz Sosnowski – Zakład Piekarniczy; Agnieszka Ziółkowska – Wędliny z domowej spiżarni Barycz. Dzięki ofiarodawcom 70 rodzin otrzymało paczki świąteczne z terenu gminy Włoszczowa. Paczki były wydane w Wielkim Tygodniu oraz w Wielki Piątek w Stołówce Św. Brata Alberta. Pieniądze zebrane do puszek będą wykorzystane na prowadzenie działalności towarzystwa.
  8. Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Szkoła Ewangelizacji Miriam zapraszają panie na Kurs Maria Magdalena w dniach 24 – 26 kwietnia na salce parafialnej w starej plebanii. Szczegóły na plakatach.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł o inicjatywie Kół Koronkowych oraz wywiad z artystą Munkiem Staszczykiem o wierze i sile modlitwy. Natomiast w Niedzieli artykuł o świadectwach cudów Bożego Miłosierdzia. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi Pani Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin. Niech dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia przypomina nam wszystkim, że zawsze możemy zacząć od nowa, a Boża łaska jest większa niż nasze błędy i grzechy. Niech słowa „Jezu, ufam Tobie” wypowiadane pobożnie nawet kilka razy na dzień będą naszą siłą.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 5 kwietnia 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wielkanocna – 5 kwietnia 2026 r.

  1. Dziękujemy za Waszą liczną obecność na liturgii Triduum Paschalnego oraz w czasie Adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. Cieszyło serce również to, że duża liczba osób przystąpiła do sakramentu pokuty i pojednania, szczególnie ludzi młodych. Proboszcz dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świąt na plebanii oraz w kościele: pracownikom kościelnym, ministrantom, dzieciom ze scholii, osobom zaangażowanym w posługę lektorów i kantorów. Dziękuje strażakom i harcerzom za trzymanie warty przy grobie. Dziękuje za przygotowaną oprawę Mszy św. Rezurekcyjnej: chórowi parafialnemu, Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszczowie, dzieciom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym, harcerzom, paniom niosącym feretrony i panom niosącym baldachim. Dziękuje za wszystkie dary serca, które księża otrzymali na świąteczny stół. Dziękuje swoim współpracownikom kapłanom za służbę przy ołtarzu i pełną poświęcenia posługę w konfesjonale.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W związku z Oktawą Wielkanocy w najbliższy piątek można spożywać posiłki mięsne.
  4. Przyszła Niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. będzie zbiórka na rzecz ubogich, którym z pomocą spieszy Caritas Diecezji Kieleckiej.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1500 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych parafian a po tej Mszy św. pójdziemy w procesji na cmentarz parafialny. Prosimy o zabranie świec lub lampionów. Symboliczne światło zmartwychwstania zaniesiemy na groby naszych bliskich. Natomiast o godz. 1700 na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu zostanie odmówiona Koronka za zmarłych i będzie możliwość zapalenia zniczy od światła paschału.
  6. Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Szkoła Ewangelizacji Miriam zapraszają panie na Kurs Maria Magdalena w dniach 24 – 26 kwietnia na salce parafialnej w starej plebanii. Szczegóły na plakatach.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne oraz te na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i dekoracji świątecznych przy ołtarzu. Dzięki tym ofiarom w naszym kościele może być tak pięknie.
  8. Zachęcamy do nabycia i czytania świątecznej prasy katolickiej.
  9. Życzymy wszystkim owocnych spotkań ze Zmartwychwstałym Panem w czasie oktawy zwieńczonej Świętem Miłosierdzia.

VI Niedziela wielkiego Postu - 29 marca 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – 29 marca 2026 r.

  1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym najważniejszym dla każdego ochrzczonego tygodniu w roku, niech sprawy wiary będą najważniejsze.
  2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w rekolekcja wielkopostnych. Szczególnie dyrekcjom i nauczycielom naszych szkół średnich i podstawowej, za umożliwienie młodzieży i dzieciom w nich udziału. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się przygotowanie i przebieg piątkowej drogi krzyżowej ulicami naszego miasta, szczególnie tym, którzy przygotowali rozważania w formie świadectwa oraz policji i druhom strażakom OSP Włoszczowa, którzy zabezpieczyli procesję. Dziękujemy tym, którzy wyrazili gotowość włączenia się w Liturgię Wielkiego Tygodnia.
  3. W związku ze zmianą czasu na letni od poniedziałku popołudniowe Msze św. o godz. 1800.
  4. We wtorek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  6. Przed nami Triduum Paschalne.
  • WIELKI CZWARTEK. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg 12. mężczyznom o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 2400. O godz. 2100 zapraszamy na adorację prowadzoną przez naszą młodzież z KSM-u.
  • WIELKI PIĄTEK. O godz. 800 wspólna modlitwa brewiarzowa tzw. ciemna jutrznia z kapłanami i siostrami zakonnymi. O godz. 1700 Droga Krzyżowa, po której rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2400. Po zakończeniu Liturgii do północy dyżur księdza w konfesjonale.
  • WIELKA SOBOTA. O godz. 800 wspólna modlitwa brewiarzowa tzw. ciemna jutrznia z kapłanami i siostrami zakonnymi. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1300 co pół godziny. O godz. 2000 Liturgia Wigilii Paschalnej, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA. Rezurekcja o godz. 600, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości, poczty sztandarowe, harcerzy, straże pożarne, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o zabranie na procesję sztandarów i feretronów. W tym roku procesją rezurekcyjną przejdziemy wokół naszego rynku – ul. Plac Wolności.
  1. Zapraszamy strażaków do trzymania straży przy grobie, natomiast wszystkich zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. W Wielki Piątek zapraszamy szczególnie dzieci, aby przyszły wraz z rodzicami w ciągu dnia chociaż na chwilę adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.
  2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
  3. W Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie zbierać ofiary do puszki ustawionej na stopniach ołtarza polowego. W imieniu przedstawicieli Towarzystwa i podopiecznych składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Zbiórki ministrantów: wtorek po Mszy św. wieczornej, oraz w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1300. Obecność obowiązkowa.
  6. Można jeszcze składać do puszki przy wyjściu z kościoła ofiary na kwiaty do Grobu Bożego oraz jałmużnę wielkopostną. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na cele parafialne.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł pt. „Bądź aniołem dla Jezusa” o adorowaniu męki Pańskiej, które w tradycji Kościoła należy do najbardziej wartościowych praktyk duchowych oraz artykuł pt. „Czy jesteśmy już akademickim Zachodem?” – o smutnej prawdzie, że Polacy w życiu i w swoich deklaracjach coraz rzadziej są katolikami a w zachodniej Europie trend jest zupełnie odwrotny. Cena Niedzieli to 10 zł a Gościa Niedzielnego to 12 zł.
  8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Włoszczowskiej. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela wielkiego Postu - 22 marca 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2026 r.

  1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. dr Paweł Ścisłowicz – Dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Księdza Rekolekcjonistę otoczmy serdeczną modlitwą.
  2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w naukach rekolekcyjnych. Program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i przy gazetach do zabrania. Zwracamy uwagę na jego punkty:
  • dziś po Mszy św. o godz. 1500 katecheza dla rodziców dzieci klas III i rodziców młodzieży kandydatów do bierzmowania;
  • od poniedziałku do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych o godz. 630, 1700 i 1830. W środę dodatkowo o godz. 1515 Msze św. z nauką dla starszych i chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych;
  • od poniedziałku do środy w godzinach przedpołudniowych nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży naszych szkół. Prosimy, aby rodzice uwrażliwili swoje dzieci i młodzież a nauczycieli, by zaopiekowali się dziećmi i młodzieżą i przyprowadzali ich do kościoła;
  • w poniedziałek i we wtorek o godz. 1800 modlitwa różańcowa w intencji tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy oddalili się od wiary i sakramentów Kościoła;
  • spowiedź rekolekcyjna tylko w środę w godz. od 630 do 730; od 830 do 1300; od 1500 do 1830. Bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą, bo może się okazać, że w końcu zabraknie nam czasu.
  1. Dziś po Mszach św. nasza młodzież sprzedaje przez siebie wykonane palmy do poświecenia w przyszłą niedzielę. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność KSM-u.
  2. W środę w ostatni dzień rekolekcji Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – święto przypominające nam, że każde życie ludzkie, od momentu poczęcia, jest darem Boga i powinno być otoczone troską oraz miłością. Podczas Mszy św. o godz. 630, 1515, 1700 i 1830 będzie możliwość uroczystego włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy wstawienniczej za jedno zagrożone dziecko, którego imię zna tylko Bóg, prosząc o ochronę życia, siłę dla rodziców oraz przemianę serc tych, którzy wątpią w wartość tego największego daru. Do Duchowej Adopcji zachęcamy również tych małżonków, którzy proszę Boga o łaskę potomstwa.
  3. W piątek po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy na Parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wpatrując się w krzyż Jezusa będziemy odnajdywać sens naszych codziennych trudów, cierpień i zmagań. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, harcerzy, druhów z OSP Włoszczowa i wszystkich parafian. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać ulicami: plac Wolności, Sienkiewicza, Głowackiego, Sobieskiego i powrót do kościoła przez plac Wolności.
  4. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. z tym że uroczyste – przy ołtarzu polowym i procesjonalne wejście do kościoła – o godz. 900, 1030 i 1200. Na Mszę św. o godz. 1030 zapraszamy szczególnie dzieci, dla których organizujemy konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę.
  5. Zapraszamy wszystkich parafian do aktywnego włączenia się w Liturgię Nabożeństw Wielkiego Tygodnia poprzez posługę lektorów i kantorów. Prosimy, aby chętne osoby zgłaszały się do ks. Pawła.
  6. W Wielki Wtorek tj. 31 marca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy zatroszczcie się, aby osoby starsze cieszyły się łaską uświęcającą przed nadchodzącymi świętami! Zapisy chorych w zakrystii i kancelarii.
  7. W wielką środę nasza parafia włącza się w inicjatywę ruchu Wojowników Maryi „Nieustanny Różaniec” przez całą dobę w intencji ojczyzny i naszych rodzin. Przez jedną godzinę w ciągu doby zobowiązujemy się do modlitwy różańcowej. Kto by chciał włączyć się do tej sztafety modlitwy, prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Szczegóły na stronie nieustannyrozaniec.pl
  8. W minionym tygodniu zostały zamontowane w naszym kościele dwa nowe zamykane konfesjonały, dla lepszego komfortu korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ich koszt to 60 tys. zł. Stare konfesjonały zostały sprzedane do kościoła w Seceminie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na cele parafialne, za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz za baranki wielkanocne.
  9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Włoszczowskiej. Niech ten tydzień świętych rekolekcji będzie dla nas wszystkich okazją do zatrzymania się w codziennym biegu, odkrycia głębi Bożej miłości, przemyślenia swojego życia i umocnienia wiary.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2026 r.

  1. Dziś przeżywamy Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą Radości. Jest to zapowiedź radości największej, gdyż zbliża się Odkupienie człowieka dokonane w Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa. Niech Jezus Światłość świata przywraca nam w tym Wielkim Poście wzrok wiary i oświeca łaską prawdy o nas samych.
  2. W poniedziałek zapraszamy na różaniec o godz. 1630w intencji ojczyzny a po nim na Mszę św. w intencji Rycerzy Niepokalanej i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Rycerzy.
  3. We wtorek o godz. 1700 Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Włoszczowskie zaprasza na Mszę św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
  4. Również we wtorek jest dzień imienin p. Zbigniewa, naszego organisty. Na Mszy św. o godz. 1700 będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
  5. W środę na Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają od rodziców książeczki do nabożeństwa a po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  6. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła świętego, ojców, rodzin, małżeństw i dobrej śmierci. Nasza parafia jest tak bardzo związane z tym Świętym, przecież podczas objawień Matki Bożej w 1642 roku ukazał się również św. Józef wraz z Joachimem, co przedstawia obraz w naszym ołtarzu głównym. Św. Teresa z Avila mówiła, że o cokolwiek prosiła Pana Boga za Jego przyczyną, zawsze otrzymała i nie była nigdy zawiedziona. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 1645 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa w intencji ojców, naszych rodzin i o uproszenie łaski dobrej śmierci.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 1700. Natomiast o godz. 2000 Mszą św. w naszym kościele rozpoczniemy Włoszczowską Nocną Drogę Krzyżową. Szczegóły na stronie internetowej wspólnoty Miriam.
  8. W przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 1700 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, a poprowadzi nas przez ten święty czas ks. dr Paweł Ścisłowicz. Program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i przy gazetach do zabrania. Warto zabrać program również dla tych, którzy nie chodzą systematycznie do kościoła i w sposób taktowny i delikatny skierować do nich zaproszenie. A sami tak zorganizujmy sobie czas, by wziąć udział w tych ćwiczeniach duchowych i spowiedzi świętej. Uwaga! W czasie rekolekcji sakrament pokuty i pojednania z pomocą księży z dekanatu tylko w środę. W pozostałe dni rekolekcji, w tym również w przyszłą niedzielę, nie spowiadamy. Uwieńczeniem rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek 27 marca.
  9. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie rozprowadzać przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność młodzieży. Zachęcamy do wsparcia i nabycia palm.
  10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1500 a po niej na katechezę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców kandydatów do bierzmowania.
  11. Przypominamy o pielgrzymce autokarowej do Magjugorie w dniach od 22 do 28 czerwca, z dodatkowym zwiedzaniem Budapesztu i Wiednia.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne, na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz za baranki wielkanocne jako wsparcie dla dzieci z biednych rodzin.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuły: o sztucznej inteligencji z perspektywy wiary; o żołnierzu amerykańskim, który oddał życie w Afganistanie osłaniając polskiego oficera Karola Cierpicę pochodzącego z Oleszna oraz ciekawy artykuł dlaczego księża powinni chodzić częściej w sutannach? Natomiast w Niedzieli polecamy ważny artykuł o chorobie depresji wśród mężczyzn i poszukiwaniu sensu, które jest kluczem męskości.
  14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia, opieki Matki Bożej Włoszczowskiej a św. Józef niech pomaga miłować Boga ponad wszystko!

III Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2026 r.

  1. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu zaprasza nas do źródła wody żywej. Tym źródłem jest Jezus Chrystus. Tylko On jest w stanie zaspokoić wszelkie nasze pragnienia. Tylko On może dać prawdziwy pokój! W Wielkim Poście wracajmy do źródła żywej wody, jakim są sakramenty Eucharystii i Pokuty i Pojednania, które pomnażają w nas dobro i umacniają naszą wiarę.
  2. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w salce parafialnej w środę o godz. 1600 i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1500.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa: w środę dla dzieci po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1730), w piątek dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1730) i w niedzielę o godz. 1630. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1730.
  4. Tradycją lat ubiegłych za dwa tygodnie w piątek 20 marca organizowana jest Włoszczowska Nocna Droga Krzyżowa. Msza św. o godz. 2000 i po niej wyjście na trasę. Szczegóły trasy na stronie internetowej wspólnoty Miriam.
  5. Również za dwa tygodnie 21 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Paweł Ścisłowicz – Dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i Księdza Rekolekcjonisty.
  6. W dniach 27 – 28 marca w naszej parafii organizowane są katechezy przedmałżeńskie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  7. Przypominamy o pielgrzymce autokarowej do Magjugorie w dniach od 22 do 28 czerwca, z dodatkowym zwiedzaniem Budapesztu i Wiednia. Koszt to 2 590 zł i 160 euro. Zapisy w zakrystii, szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotach.
  8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Caritas”.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tematem tygodnika Gość Niedzielny jest sakrament pokuty i pojednania, który nazywany jest sakramentem ocalenia. Nie ma pokoju bez osobistego nawrócenia i spowiedzi. Natomiast w Niedzieli możemy przeczytać artykuły z racji Dnia Kobiet o kobiecej sile i pięknie. Cena Niedzieli to 12 zł, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra dla dzieci to 10 zł.
  11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości łask Bożych. A wszystkim Drogim Paniom z racji przypadającego dziś Dnia Kobiet życzymy pogody ducha i wszelkiej pomyślności, niech Maryja Matka Pięknej Miłości wyprasza wszelkie potrzebne łaski w Waszym codziennym trudzie i staraniu o rodzinę i dom.

II Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2026 r.

  1. Tradycyjnie już druga Niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek dzieła misyjne Kościoła.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 1800 młodzież naszej parafii formalnie wstąpi do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Cieszymy się, że młodzi chcą formować się w wartościach chrześcijańskich.
  3. W poniedziałek Apostolstwo Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zaprasza na wieczorną Mszę św. na modlitwę za konających i dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W środę Święto św. Kazimierza, królewicza. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  5. W pierwszy czwartek miesiąc modlimy się w czasie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu za małżeństwa naszej parafii, o wzajemną miłość, zgodę i poszanowanie miedzy małżonkami, za małżeństwa przeżywające kryzys, o dar potomstwa dla małżonków, których serca są otwarte na nowe życie oraz o święte powołania do życia w małżeństwie. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże Żywego Różańca.
  6. W pierwszy piątek Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 630, 800, 1700 i 1800. Sakrament pokuty i pojednania w czasie Mszy świętych a wieczorem od godz. 1630. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 1700 a po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Kół Róż Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.
  7. W sobotę w godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy oraz w intencji naszych rodzin po Mszy św. porannej i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  8. W sobotę przypada dzień imienin kapelana szpitala i DPS-u ks. Tomasza Łyko. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 1700.
  9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 1630 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1730.
  10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Proponowana cena to 9 zł, ale podkreślamy aspekt ofiary, np. równowartość posiłku dla ubogiego dziecka.
  11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na cele parafialne.
  12. Przy wyjściu z kościoła możemy do jednej z puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego a do drugiej Jałmużnę Wielkopostną.
  13. Nie udało nam się zebrać grupy na Pielgrzymkę samolotową do Magjugorie, więc podejmujemy próbę organizacji pielgrzymki autokarowej do Magjugorie w dniach od 22 do 28 czerwca. Program pielgrzymki jest bardzo bogaty, oprócz samego Magjugorie zwiedzanie Budapesztu, Mostaru, Dubrownika i Wiednia. Koszt to 2 590 zł i 160 euro. Zapisy w zakrystii, szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotach.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny m.in. bardzo ciekawe artykuły o żołnierzach wyklętych, ich historiach życia i wartościach, którymi się w życiu kierowali. Tematem dwumiesięcznika Gość Niedzielny Historia Kościoła Sekret Templariuszy. Cena Niedzieli to 12 zł, Gościa Niedzielnego 10 zł a Gość Extra to 14 zł.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Niech Maryja Pani Włoszczowska Opiekunka Rodzin wyprasza wszelkie potrzebne łaski naszym r

I Niedziela Wielkiego Postu - 22 lutego 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2026 r.

  1. Dziś na Mszę św. o godz. 1500 a po niej na spotkanie formacyjne zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek pod hasłem „Serce dla Hospicjum” organizowana przez Caritas Kielce. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum dla dzieci im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Podziękowaniem za składane ofiary będą pierniki w kształcie serca wypiekane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie. Bóg zapłać za zaangażowanie młodzieży w to dzieło.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa: w środę dla dzieci po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1730), w piątek dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1730), w niedzielę dla dorosłych o godz. 1630. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Pawła Cieplewicza w niedzielę o godz. 1730. Zmobilizujmy się do udziału w tych nabożeństwach, niech one pogłębią naszą więź z cierpiącym Chrystusem i pozwolą otworzyć nasze serca na Bożą miłość.
  4. W piątek z racji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem młodzieży naszych szkół średnich o godz. 1200 będzie sprawowana Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, ich rodzin oraz wszystkich wspierających walkę o wolną Polskę, o pomyślność dla niej i pokój.
  5. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,,ad gentes’’, wspieramy modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy. Po Mszach św. będzie kwesta do puszek na ten cel.
  6. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się uroczyste założenie oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej młodzieży.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę w maju do Gietrzwałdu. Ze względu na małe zainteresowanie czerwcowa pielgrzymka do Medjugorie zostaje odwołana.
  8. W dniach 27 – 28 marca (piątek – sobota) w naszej parafii będą głoszone Katechezy Przedślubne. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne. W zeszłą niedzielę przekazaliśmy Caritas Kieleckiej ze zbiórki do puszek kwotę 4 0150 zł na pomoc Ukrainie.
  10. Jedna z puszek przy wyjściu z kościoła przez cały Wielki Post zbiera Jałmużnę Wielkopostną. W zeszłym roku nasza jałmużna wielkopostna pokryła koszty rehabilitacji niepełnosprawnego chłopca z Włoszczowy.
  11. Mamy radość poinformować, że nasz ks. Paweł Cieplewicz jest bramkarzem w Reprezentacji Polski Księży w piłce nożnej, która zdobyła Mistrzostwo Europy. Mistrzowi Europy gratulujemy talentu i życzymy kolejnych zwycięstw i pucharów.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł o wielkiej postaci amerykańskiego Kościoła abp. Fultonie Sheenu, oraz artykuł o tajemnicy spowiedzi. W tygodniku Niedziela dodatek Niezbędnik Katolika na marzec z codziennym rozważaniem słowa Bożego i krótkimi modlitwami. Polecamy również dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny a w nim wywiad z ks. Sebastianem Picurem o wartości sakramentu spowiedzi.
  13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i obfitości łask Bożych. Niech Maryja Pani Włoszczowska Opiekunka Rodzin wyprasza potrzebne łaski i będzie Waszą Wspomożycielką w codziennej walce z pokusami.

 

VI Niedziela Zwykła - 15 lutego 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 15 lutego 2026 r.

  1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Po Mszy św. o godz. 1030 spalimy palmy z ubiegłego roku, aby tym popiołem posypać głowy w Środę Popielcową. Natomiast na Mszę św. o godz. 1500 a po niej na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci klas III.
  2. W minioną środę przeżywaliśmy Parafialny Dzień Chorego. Modliliśmy się za chorych i ich opiekunów w czasie Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie w stołówce św. Brata Alberta na starej plebanii odbyło się spotkanie przy herbacie i pączku. Dziękujemy za liczny udział chorym i ich opiekunom oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a więc: Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Włoszczowskie, Zakładowi Cukierniczemu Cezary Migoń oraz Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu Tomasz Sosnowski.
  3. W poniedziałek zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1630, wieczorną Mszę św. a po niej spotkanie formacyjne.
  4. We wtorek wyjątkowo kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. W środę Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. w tym dniu jest następujący: 630, 900, 1700 i 1800. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.
  6. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich tanecznych imprez, dyskotek, również potańcówek związanych np. z Dniem Kobiet czy 18. tymi urodzinami. Wyrabiajmy w sobie zdolność do postu, ofiary i ascezy. Uszanujmy w ten sposób święty czas Wielkiego Postu!
  7. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Drogi Krzyżowe w piątek po Mszy św. wieczornej i w niedzielę o godz. 1630, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1730.
  8. Przypominamy o piątkowej pielgrzymce pokutnej na Święty Krzyż. Wyjazd o godz. 1530 z przystanku przy cukierni p. Migonia. O godz. 1800 Droga Krzyżowa ze Słupi na Święty Krzyż z rozważaniami przygotowanymi przez trzeźwiejących alkoholików i o godz. 2030 Msza św. na Świętym Krzyżu w intencji uzależnionych i ich rodzin. Powrót przed północą. Zapisy w zakrystii.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę w maju do Gietrzwałdu i w czerwcu do Medjugorie. Szczególna prośba do tych, którzy rozważają wyjazd do Medjugorie, a są jeszcze nie zdecydowani, aby o tym poinformowali proboszcza do przyszłej niedzieli.
  10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1500 a po niej na spotkanie formacyjne zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  11. W dniach 27 – 28 marca (piątek – sobota) w naszej parafii będą głoszone Katechezy Przedślubne. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  12. W naszej parafii niewiele jest osób dorosłych, które w czasie Mszy św. czytają słowo Boże i śpiewają psalmy. A przecież rozważanie Pisma Świętego podczas czytania w trakcie Mszy św. pomaga samemu lektorowi lepiej zrozumieć wszystkie tajemnice wiary. Widzimy wielu dorosłych mężczyzn i kobiet w naszej wspólnocie parafialnej, którzy mają predyspozycje do tego, by czytać słowo Boże. Nie bójcie się użyczać Bogu swojego głosu i ust. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła, który prowadzi Krąg Biblijny. Wielki Post to bardzo dobry czas na to, by rozpocząć tę posługę.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, dzięki którym możemy m.in. modlić się w ciepłym kościele.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dodatku kieleckim tygodnika Niedziela polecamy artykuł pt. „Ukraińska enklawa w Krasocinie” o migrantach z Ukrainy w gminie Krasocin. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł pt. „Nowe życie starych wątpliwości” o nowych faktach jak naprawdę został zamordowany bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

V Niedziela Zwykła - 8 lutego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2026 r.

  1. Dzisiejsze słowa Jezusa z Ewangelii niech motywują nas do dawania świadectwa wiary. Chrześcijanin ma nieść światło Chrystusa tym, którzy żyją w ciemnościach grzechu i być solą ziemi a więc przywracać swoją wiarą smak życia wszystkim, którzy go utracili.
  2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 1568 mieszkań i domów, co stanowi ok 73% rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom i osobom żyjącym samotnie dziękujemy za życzliwe przyjęcie duszpasterzy, dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i za to, że mogliśmy pobłogosławić Was i Wasze domy i mieszkania. Dziękujemy za ofiarność dla duszpasterskich i gospodarczych działań w naszej wspólnocie. Dziękujemy również Ministrantom za pomoc w wizycie duszpasterskiej i dawane w czasie niej świadectwo wiary, szczególnie swoim rówieśnikom.
  3. We wtorek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
  4. W środę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. W tym dniu zapraszamy osoby starsze, chorych i ich opiekunów na Mszę św. połączoną z nabożeństwem lourdzkim w ich intencji o godz. 1200. Po zakończonej Mszy św. wszystkich uczestników zapraszamy na spotkanie przy herbacie i pączku na stołówce św. Brata Alberta.
  5. W sobotę Święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 w intencji Ojczyzny i łaskę życia wiecznego dla żołnierzy AK z racji przypadającego 14 lutego – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1500 a po niej na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci klas III.
  7. Komunikat Biskupa Kieleckiego: Czcigodni Księża Proboszczowie, mając na uwadze dramatyczną sytuację na Ukrainie i odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, bardzo proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar na pomoc ludności Ukrainy po każdej Mszy św. w niedzielę, 15 lutego 2026 roku. Wasz Biskup Jana Piotrowski. Ta więc w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  8. Przypominamy o parafialnych pielgrzymkach: w dniach 16 – 17 maja do Gietrzwałdu i Świętej Lipki oraz 24 czerwca – 1 lipca samolotowa do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy program obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i do odebrania w zakrystii. Zapisy w zakrystii.
  9. W pierwszy piątek Wielkiego Postu tj. 20 lutego organizujemy pielgrzymkę pokutną na Święty Krzyż. W programie modlitwa indywidualna przy relikwiach Krzyża Świętego, nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze Słupi na Święty Krzyż z rozważaniami i świadectwami trzeźwiejących alkoholików i o godz. 2030 Msza św. na Świętym Krzyżu w intencji uzależnionych. Problem alkoholizmu i innych nałogów tak bardzo dziś mocno dotyka naszych rodzin. Dlatego na początku Wielkiego Postu będziemy modlić się za uzależnionych i ich rodziny, aby okres Wielkiego Postu był czasem ich uzdrowienia. Wyjazd o godz. 1530 powrót przed północą, koszt uzależniony od liczby chętnych. Zapisy w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. To dzięki nim możemy m.in. modlić się w ciepłym kościele.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena Niedzieli to 12 zł natomiast Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa, niech Maryja Pani Włoszczowska Opiekunka Rodzin wyprasza łaski i będzie Waszą Wspomożycielką w trudnościach dnia codziennego.

IV Niedziela Zwykła 1 lutego 2026 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 1 lutego 2026 r. 

1. Dzisiejsza Liturgia Słowa przypomina nam, że mamy szukać Boga w pokorze serca, bo łaskawy jest Pan dla tych, którzy są cisi i łagodni i obdarza ich swoim błogosławieństwem. 

2. W poniedziałek Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej.Porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium: 6.30, 9.00, 12.00, 17.00 i 18.00. To dzień modlitwy w intencji osób konsekrowanych. Ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe z terenu naszej diecezji. Do kościoła przynosimy świece zwane gromnicami, które możemy kupić po 30 zł w zakrystii. Mają nam one przypominać Matkę Bożą, która nam wiernie towarzyszy i wstawia się za nami u Swojego Syna Jezusa Chrystusa.

3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. ze świecami od chrztu. Również w czasie tej Mszy św. będziemy modlić się za nasze Siostry Sercanki z racji Dnia Życia Konsekrowanego i za s. Marię naszą zakrystiankę z racji imienin oraz z racji pierwszego poniedziałku miesiąca za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających. 

4. W poniedziałek od godz. 16.00 odwiedzimy z wizytą duszpasterską na zaproszenie, te rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w ustalonym terminie. 

5. We wtorek wspomnienie św. Błażeja, w czasie Mszy św. poświecenie świec i jabłek przeciw chorobom gardła.

6. W czwartek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin s. Agaty. Msza św. w Jej intencji o godz. 17.00. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, dlatego modlimy się w czasie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu za małżeństwa naszej parafii, o wzajemną miłość, zgodę i poszanowanie miedzy małżonkami, za małżeństwa przeżywające kryzys, o dar potomstwa dla małżonków, których serca są otwarte na nowe życie oraz o święte powołania do życia w małżeństwie. O poprowadzenie modlitwy prosimy różańcowej Róże Żywego Różańca.

7. W piątek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 6.30, 8.00, 17.00 oraz o 18.00. Sakrament pokuty i pojednania w czasie Mszy świętych a wieczorem od godz. 16.30. Przypominamy i prosimy dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu, a szczególnie dzieci klas IV i kandydatów do bierzmowania a rodziców uwrażliwiamy, by troszczyli się o życie duchowe swoich dzieci. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kół Róż Żywego Różańca i modlitwa różańcowa. 

8. W pierwsza sobotę miesiąca modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy oraz za nasze rodziny po Mszy św. porannej i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W godzinach porannych odwiedzimy chorych.

9. Po przerwie związanej z wizytą duszpasterską powracają spotkania wspólnot parafialnych: Oazy Dzieci Bożych i Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek po Mszy św. wieczornej.  

10. Również od tego tygodnia Kancelaria parafialna na nowo czynna popołudniu w wyznaczone dni. W tym tygodniu w związku ze świętem i pierwszym piątkiem miesiąca, tylko we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00. 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Cena Niedzieli to 12 zł, natomiast Gościa Niedzielnego to 10 zł.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Matki Bożej Włoszczowskiej na każdy dzień.

III niedziela zwykła - 23 stycznia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 25 stycznia 2026 r.

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Sięgajmy często do lektury Pisma świętego, po to, aby wzrastała nasza wiara i abyśmy coraz bardziej świadomie uczestniczyli w świętej liturgii oraz czynnie brali udział w życiu i misji Kościoła.
  2. W minionym tygodniu nieznani sprawcy dokonali aktu wandalizmu kapliczki przy ul. Przedborskiej oraz krzyża przy ul. Partyzantów. Sprawa została zgłoszona na policję. Takie czyny budzą smutek i oburzenie. Nie ma naszej zgody na żadne formy wandalizmu a szczególnie wobec symboli religijnych. Po błogosławieństwie zaśpiewamy Suplikacje.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. W środę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W sobotę wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera.
  6. W sobotę o godz. 1600 na salce parafialnej kolejne spotkanie z cyklu „Kawa z Mocą”. Naszym gościem będzie ks. dr Krzysztof Porosło, wykładowca teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz akademicki i autor wielu książek o tematyce małżeńskiej. Temat konferencji „MoreLove - o tym, że można kochać bardziej” – o miłości małżeńskiej w codzienności. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżonków, aby posłuchać, wypić dobrą kawę i zjeść pyszne ciastko. Pozwólcie się zaprosić.
  7. W zakrystii są do kupienia w cenie 30 zł gromnice, które będzie można poświęcić 2 lutego.
  8. Kancelaria parafialna czynna w wyznaczone dni w godz. od 800 do 900.
  9. Przypominamy o parafialnych pielgrzymkach: w dniach 16 – 17 maja do Gietrzwałdu i Świętej Lipki oraz 24 czerwca – 1 lipca samolotowa do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy program obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i do odebrania w zakrystii. Zapisy w zakrystii.
  10. Przed nami ostatni tydzień odwiedzin duszpasterskich. W poniedziałek 2 lutego odwiedzimy na zaproszenie te rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie. Plan Wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • poniedziałek od godz. 1600: pierwszy ksiądz ul. Mleczarska, następnie Dębowa od ul. Mleczarskiej, drugi ksiądz ul. Sadowa i następnie Południowa;
  • wtorek od godz. 1600: Oś. Broniewskiego bl. nr. 8;
  • środa od godz. 1600: Oś. Broniewskiego bl. nr 11, 12,15;
  • czwartek od godz. 1600: Oś. Broniewskiego bl nr 16,17;
  • piątek od godz. 1600: Oś. Broniewskiego bl. nr 9,10;
  • sobota od godz. 900: ul. Śląska. Pierwszy ksiądz bloki od ul. Sienkiewicza, drugi ksiądz domy i bloki od lasu.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela polecamy świadectwa celebrytów o tym, jak każdego dnia żyją słowem Bożym. Natomiast temat Gościa Niedzielnego to pogarszająca się opieka okołoporodowa i wywiad o tych kwestiach z prof. Bogdanem Chazanem. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł. Jest również darmowa gazeta Dobre Nowiny z artykułem pt. „Tego krzyża już nikt nie zdejmie” o uroczystości poświęcenie krzyża ze strajku we Włoszczowie i umieszczeniu go w bursztynowym ołtarzu u św. Brygidy w Gdańsku.

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki na każdy dzień Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin.

II Niedziela Zwykła - 18 stycznia 2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła – 18 stycznia 2026 r.

  1. Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach i modlitwach. Zapraszamy do modlitwy w intencji jedności i pokoju między wyznawcami Chrystusa.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach Sercankach, szczególnie prosząc o nowe powołania do ich Zgromadzenia.
  3. W środę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy.
  5. W środę będziemy obchodzili Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmują księży z wizytą duszpasterską. Plan Wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • poniedziałek od godz. 1600: ul. Biernackiego, Czarnieckiego.
  • wtorek od godz. 1600: ul. Głowackiego, Polna.
  • środa od godz. 1600 ul. Reja – początek od ul. Ogrodowej, oś. Broniewskiego bl. nr 13.
  • czwartek od godz. 1600: ul. Przedborska.
  • piątek od godz. 1600: pierwszy ksiądz ul. Zachodnia, drugi ksiądz ul. Spokojna, trzeci ksiądz ulice Żwirki, Wigury, następnie Nowa i Śliska.
  • sobota od godz. 900: ul. Sobieskiego: pierwszy ksiądz od Rynku, drugi od ul. Głowackiego w stronę ul. Śląskiej, trzeci od ul. Śląskiej.
  1. Kancelaria parafialna czynna w wyznaczone dni w godz. od 800 do 900.
  2. W tym roku organizujemy dwie parafialne pielgrzymki. W dniach 16 – 17 maja do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Koszt 930 zł. Drugą w dniach 24 czerwca – 1 lipca samolotowa do Medjugorie i Chorwacji z jednodniowym wypoczynkiem. Koszt 4 390 zł plus 150 euro. Szczegółowy program obu pielgrzymek na stronie internetowej parafii i do odebrania w zakrystii. Zapisy w zakrystii.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli szczególnie polecamy artykuł o tym, co wolno, a czego nie wolno katolikowi, gdy bierze udział w nabożeństwie u protestantów czy u prawosławnych? Co z chrztem, spowiedzią czy przyjmowaniem Komunii św.? Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuły o tym, co wydarzyło się w szkole w Kielnie oraz o szokującej antychrześcijańskiej szopce na rynku w Bolesławcu. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł.
  4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Wszystkim Drogim Babciom i Dziadkom życzymy, aby relacje z wnukami dawały Wam jak najwięcej radości i satysfakcji. Życzymy pogody ducha, szczęścia i spokoju, wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia. Niech Maryja oraz Wasi święci patronowie dziadkowie Jezusa św. Anna i św. Joachim wypraszają Wam potrzebne łaski. A tych Dziadków i Babcie, którzy odeszli do wieczności polećmy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 11 stycznia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 11 stycznia 2025 r.

  1. W Niedzielę Chrztu Pańskiego mamy szczególną okazję, by wspominać i dziękować Bogu za dzień, w którym staliśmy się dziećmi Bożymi i częścią wspólnoty Kościoła. To również dobry moment, aby pomodlić się za naszych rodziców i chrzestnych oraz za tych, dla których jesteśmy chrzestnymi, abyśmy razem wzrastali na drodze zbawienia. Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej dekoracje bożonarodzeniowe w kościołach i śpiewanie kolęd trwa do Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Przy wyjściu z kościoła na stoliku będzie można złożyć podpis pod listem wyrażającym sprzeciw wobec profanacji krzyża, która miała miejsce w szkole w Kielnie – nauczycielka w obecności uczniów ściągnęła krzyż z sali lekcyjnej i wrzuciła do kosza.
  3. W piątek zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na nabożeństwo różańcowe o godz. 1630 i Msze św. w intencji ich rodzin.
  4. W sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata.
  5. W przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 1700 będziemy gościć chór „Niezastąpieni”, który wykona dla nas najpiękniejsze polskie kolędy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmują księży z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła i dla kapłanów, za te przynoszone osobiście, jak również wpłacane na konta parafialne. Plan Wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • poniedziałek od godz. 1600 ul. Góral, od godz. 1730 oś. Broniewskiego bl. nr 2.
  • wtorek od godz. 1600 ul. Koniecpolska, od godz. 1730 oś. Broniewskiego bl. nr 3.
  • środa od godz. 1600 ul. Kraszewskiego, od godz. 1730 oś. Broniewskiego bl. nr 4.
  • czwartek od godz. 1600 ul. Młynarska, od godz. 1730 oś. Broniewskiego bl. nr 5 a następnie domy 25 i 29.
  • piątek od godz. 1600 ul. Partyzantów, od godz. 1730 oś. Broniewskiego bl. nr 6.
  • sobota od godz. 900 ul. Sienkiewicza wraz z blokami.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy w tygodniku Niedziela artykuł pt. „Początek drogi do zbawienia” o skutkach sakramentu chrztu. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł pt. „Cudzołóstwo nie miłość” o wartości czystości przedmałżeńskiej i nauczaniu Biblii i Kościoła o seksualności człowieka. Cena Niedzieli to 12 zł a Gościa Niedzielnego to 10 zł. Przy gazetach są również modlitewniki do Ducha Świętego i Krzyże Jubileuszowe na ścianę, dowolną ofiarę za nie można złożyć do skarbony za gazety.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa, niech Maryja Pani Włoszczowska Opiekunka Rodzin wyprasza łaski i będzie naszą Orędowniczką i Wspomożycielką w trudnych życiowych sprawach dnia codziennego.

I Niedziela po Bożym Narodzeniu - 4 stycznia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 4 stycznia 2026 r.

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa. Czas Bożego Narodzenia zaprasza nas, abyśmy pozwolili Panu Bogu oraz Jego Wcielonemu Słowu wejść w nasz ludzki świat, aby nadać głębszy sens temu, co robimy i o co codziennie walczymy.
  2. W poniedziałek Apostolstwo Pomocy Konającym i Duszom w Czyśćcu Cierpiącym zaprasza na wieczorną Mszę św. i modlitwę za konających i dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Jednocześnie będziemy obchodzić Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na stoliku przy chrzcielnicy będzie kadzidło i kreda. Ofiary za nie składane do puszki również będą przeznaczone na wsparcie misjonarzy. Zgodnie z dawnym zwyczajem pobłogosławioną kredą na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego, oznaczmy drzwi naszych domów cyfrą tego roku oraz pierwszymi literami imion Mędrców. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  4. We wtorek w Kościele Powszechnym zakończenie Roku Jubileuszowego 2025. Nasze Sanktuarium miało przywilej być kościołem jubileuszowym. Składamy dziękczynienia Bogu za wszystkie owoce tego świętego czasu.
  5. W przyszłą Niedzielę Chrztu Pańskiego zapraszamy na wspólne kolędowanie z dziećmi na Mszy św. o godz. 1030.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko rano w następujące dni: poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę od godz. 800 do 900.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:
  • poniedziałek od godz. 16.00 ul. Ogrodowa.
  • !!! wtorek od godz. 1500: oś. Broniewskiego bl. nr 18 i 19.
  • środa od godz. 1600: ul. Mickiewicza i Kilińskiego, Tęczowa. Od godz. 17.30 ul. Wiśniowa bl. nr 13.
  • czwartek od godz. 1600: ul. Dworcowa, Targowa, Słowackiego, Topolowa. Od godz. 17.30 – ul. Wiśniowa bl. nr 15 i 17.
  • piątek od godz. 1600: ul. Wiśniowa za Starostwem, 1 Maja. Od godz. 17.30 oś. Broniewskiego bl. nr 1.
  • sobota od godz. 900: Kuzki, Ewina.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym tygodniku Niedziela możemy przeczytać o fenomenie Orszaku Trzech Króli. Natomiast w Gościu Niedzielnym o demograficznej zimie. W Polsce rodzi się dramatycznie mało dzieci, wskaźnik dzietności spadł do najniższego poziomu, od kiedy prowadzone są takie badania. Jak zauważa Redaktor, demograficzna zima jest w pierwszej kolejności chorobą duszy. Młodzi uwierzyli, że ideał małżeństwa przedstawiany przez Kościół, a polegający na traceniu własnego życia dla drugiego, jest jednostką chorobową. Cena Niedzieli to 12 zł a gościa Niedzielnego to 10 zł.
  3. Niech Dzieciątko Jezus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia a Maryja Pani Włoszczowska okrywa płaszczem swej opieki.

Niedziela Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny – 28 grudnia 2025 r.

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Zapraszamy do naszych rodzin Jezusa, Maryję i św. Józefa i prosimy o łaskę wzajemnej miłości. Dziękujemy ks. Damianowi Liwocha, studentowi Katolickiej Nauki Społecznej w Rzymie za głoszone dziś słowo Boże.
  2. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Kasprzyk. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 1700.
  3. W środę ostatni dzień starego roku. Zachęcamy, aby w tym dniu podziękować Bogu za łaski, którymi nas obdarzał w minionym roku i przeprosić za zło, które było naszym udziałem. Zapraszamy na Nieszpory Maryjne połączone z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 1630 a po nim Msza św.
  4. W czwartek Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc wierni w tym dniu są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymywać się od prac niekoniecznych.
  5. W piątek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca Msze św. o godz. 630, 800 i 1700. Sakrament pokuty i pojednania rano w czasie Mszy św. a wieczorem od godz. 1615.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy oraz za nasze rodziny po Mszy św. porannej i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  7. Na ręce Nadleśniczego Pana Artura Ratusznika składamy nasze podziękowanie Nadleśnictwu za choinki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół i plebanię do świąt. Bóg zapłać!
  8. W kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej można pobrać wodę święconą.
  9. W związku z wizytą duszpasterską Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę od godz. 800 do 900.
  • W tym tygodniu w wizycie duszpasterskiej pomoże nam dkn Jakub Sobótka, który otrzymał już pierwszy stopień święceń kapłańskich (diakonat) i może błogosławić ludzi i domy. Jeśli rodzina była by przeszkodzono i nie mogła przyjąć księdza w wyznaczonym dniu, odwiedzimy w ostatnim dniu kolędy, czyli 2 lutego lub w innym dogodnym terminie.
  1. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:
  • 29 grudnia 2025 r. (poniedziałek) – od godz. 18.00 oś. Broniewskiego bl. nr 20 i 21.
  • 30 grudnia 2025 r. (wtorek) – od godz. 16.00 ul. Świeża, Wesoła, Wąska, Norwida, Plac Wolności, Kościuszki, Pocztowa.
  • 31 grudnia 2025 r. (środa) – od godz. 9.00 Motyczno, Strażacka.
  • 2 stycznia 2026 r. (piątek) – od godz. 16.00 ul. Witosa, Orzeszkowej, Dygasińskiego, Fredry, Makuszyńskiego, Tuwima.
  • 3 stycznia 2026 r. (sobota) – od godz. 9.00 Danków Mały, ul. Konopnickiej.
  1. Solenizantom tego tygodnia oraz Gościom spędzającym z nami święta składamy najlepsze życzenia. Niech Matka Boża Włoszczowska, św. Józef i Joachim nieustannie czuwają nad Wami, wypraszają potrzebne łaski, abyście w swojej codzienności trwali jak najbliżej Dzieciątka Jezus.