Rzymskokatolicka Parafia
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ul. Partyzantów 3
29-100 Włoszczowa
Diecezja kielecka

tel. kanc.  (41) 394 28 88
tel. prob.    (41) 394 31 74

e-mail:       info@parafia-wloszczowa.pl

 

 

Informacje

Misyjne wieści
2015-01-07

Jak wiadomo okulary zebrane w naszej parafii przez Koło Misyjne dotarły już do Likumbi. W szkole sąsiadującej z kaplicą została utworzona tymczasowa przychodnia medyczna gdzie dwie białe lekarki badały pacjentów, sprawdzały wzrok i dobierały okulary dla potrzebujących. Może poznasz swoje okulary? Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wsparcie w imieniu ks. Piotra, mieszkańców Likumbi i pobliskich wiosek. Le Sa a mu pale = niech Bóg Wam błogosławi!

III Króli i Jasełka
2015-01-06


Uroczystość Objawienia Pańskiego
W liturgię Mszy Św. o godz. 10:30 włączyło się Koło Misyjne oraz uczniowie kl II c. Dzieci i Rodzice uczestniczyli w liturgii słowa modląc się za misje i Misjonarzy.
W przedstawionych Jasełkach przeplatały się pełne kontrastu sceny przedstawiające Pasterzy podążających za głosem Aniołów do Betlejem z postacią Rozbójnika, do którego początkowo nie docierała prawda o Bożym Narodzeniu, lecz ostatecznie i On zachęcony przez Pastuszka zmienił się i podążył do małego Jezuska. 
Nie zabrakło również dostojnych Mędrców, którzy przybyli za światłem Gwiazdy.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcy za podjęty trud przygotowań, piękną scenografię (przepiękne płonące ognisko - dzieło Rodzica, efektowne stroje) i wspólnie przeżytą Eucharystię ubogaconą pełnym wdzięku występem małych Misjonarzy. 


Fotorelacja z jasełek:

« 1
...
59 60 61 62