Imieniny Ks. Kapelana
2015-03-12

Wiele łask Bożych, Bożego Błogosławieństwa w życiu i służbie kapelańskiej życzyliśmy naszemu kapelanowi.

Pielgrzymka do Niepokalanowa
2015-03-07

7 marca pielgrzymowaliśmy do Niepokalanowa by odebrać dla naszej parafii relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego patrona Rycerstwa Niepokalanej. Rycerze Niepokalanej zakupili relikwiarz w którym przechowywane są relikwie patrona rycerstwa. Został poświęcony obraz przedstawiający Niepokalaną i Maksymiliana. Następnie odwiedziliśmy w drodze powrotnej grób bł Jerzego Popiełuszki i muzeum jemu poświęcone. Byliśmy w Świątyni Opatrzności Bożej.

2015-03-07

Konkurs z soboty od 10.00 do 12.00 w budynku zpo nr 1 konkurs szkoła podstawowa i gimnazjum.

Pielgrzymka Maturzystów
2015-03-03

We wtorek maturzyści z naszych szkół 1 LO ,,Sikorski" i ZSP NR2 ,,Czarniecki" pielgrzymowali na Jasną Górę, powierzając Matce Bożej swoje dorosłe życie i zdanie matury.

Spotkanie ŚDM
2015-03-02

2 marca w naszej parafii odbyło się pierwsze spotkanie osób zainteresowanych pomocą i udziałem w Światowych Dniach Młodzieży zarówno na szczeblu parafialnym, diecezjalnym jak i ogólnopolskim.Frekwencja była niesamowita :)
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak będą wyglądały Światowe Dni Młodzieży ,,od środka", jakie działania podejmujemy w naszej diecezji czy parafii, co już się u nas dzieje oraz co nas czeka. Po tym spotkaniu wiemy na czym polega ,,Projekt L4" oraz ,,Bilet dla brata",jak promować ŚDM w sieci, czy przygotować Wieczór z Emmanuelem i spotkanie z młodzieżą. Podczas całego spotkania uśmiech nie schodził z naszym twarzy i już planujemy spotkać się po raz kolejny :D
 Dziękujemy każdemu, kto poświęcił swój czas, aby przyjść na to spotkanie.

Rycerstwo Niepokalanej w Morawicy
2015-02-28

Przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej pielgrzymowali do Morawicy. Czas spotkania przebiegł na modlitwie, Mszy św. i drodze krzyżowej Golgotą Świętokrzyską.

Preygrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży
2015-02-12

W dniu dzisiejszym do naszego miasta i parafii zawitały symbole Światowych Dni Młodzieży. Od roku 1984 przemierzają cały świat. Dziś nawiedziły szkoły Staszic, Sikorski, Gimnazjum, Czarniecki, Dom pomocy Społecznej, Szpital Im. Jana Pawła II i naszą parafię. O godzinie 17.00 księża z dekanatu Włoszczowskiego wraz z Ks. Bp Marianem Florczykiem celebrowali Mszę św. po której odbyło się kolejne spotkanie z Emmanuelem. O godzinie 20.30 symbole ŚDM przekazaliśmy do Małogoszcza. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: