Kolędnicy Misyjni
2020-01-07

Jak co roku, dzieci pod opieką naszych katechetek: Pani Haliny i Pani Lucyny, kolędują dla swoich rówieśników z innej części świata. W tym roku akcja poświęcona jest małym mieszkańcom Amazonii.

Jasełka Noworoczne
2020-01-07

Jasełka pt. „Jasełkowa łezka, humoreska” przedstawili uczniowie kl. I d ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką Pani Ilony Skiby i s. Agaty.

Imieniny s. Mieczysławy
2020-01-02

W Nowy Rok Nasza Siostra zakrystianka obchodziła swoje imieniny. Była to okazja do okazania wdzięczności za Jej posługę w naszym kościele oraz za  świadectwo wiary i wierności powołaniu.

Wigilia Bożego Narodzenia
2019-12-23

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazja do składania sobie życzeń. Wspólna Wigilia oraz dzielenie się opłatkiem i radością wlewa w serca nadzieję. Tą piękną tradycje warto podtrzymywać. Każda okazja jest dobra, żeby być razem.

Wspieramy Polaków na Litwie
2019-12-14

W związku z trudną sytuacją Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla rodzin polskich zamieszkujących okręg wileński.

Zbieramy:

-      żywność z długim terminem przydatności spożycia,

-      artykuły higieniczne,

-      artykuły i przybory szkolne,

-      zabawki,

-      odzież w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych.

Zbiórka trwa od 15 grudnia do 7 stycznia. W naszym kościele, koło zegara ustawiono kosz do którego można składać przyniesione dary. Więcej info: 884 825 119

Nowi Ministranci (12.12.2019)
2019-12-12

Do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyli Tymek, Olek i Piotrek. Gratulujemy!

Rekolekcje kandydatów do bierzmowania
2019-12-09

Młodzież klas VIII uczestniczyła w rekolekcjach ewangelizacyjnych Kurs „Otwarte Drzwi”. Tym razem zaprosiliśmy Łódzką filię Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. W organizację włączyło się bardzo dużo osób, którym dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor Iwony Gieroń za pomoc i życzliwość oraz za udostępnienie budynku szkoły.

Bogu niech będą dzięki za ten dobry czas, który mogliśmy razem spędzić!

Nowi Lektorzy Diecezji Kieleckiej
2019-12-09

Biskup Andrzej Kaleta włączył do grona Lektorów czterech naszych ministrantów (07. 12. 2019). Wśród 211 nowych lektorów diecezji kieleckiej są Maciej, Wiktor, Michał i Mateusz. Wcześniej odbyli oni kurs, który prowadzili nauczyciele szkół średnich: Joanna Krawczyk-Bartos, Magdalena Kuterasińska i ks. Marcin Piotrowski.

« 1 2 3 4 5 6
...