2015-03-07

Konkurs z soboty od 10.00 do 12.00 w budynku zpo nr 1 konkurs szkoła podstawowa i gimnazjum.

Pielgrzymka Maturzystów
2015-03-03

We wtorek maturzyści z naszych szkół 1 LO ,,Sikorski" i ZSP NR2 ,,Czarniecki" pielgrzymowali na Jasną Górę, powierzając Matce Bożej swoje dorosłe życie i zdanie matury.

Spotkanie ŚDM
2015-03-02

2 marca w naszej parafii odbyło się pierwsze spotkanie osób zainteresowanych pomocą i udziałem w Światowych Dniach Młodzieży zarówno na szczeblu parafialnym, diecezjalnym jak i ogólnopolskim.Frekwencja była niesamowita :)
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak będą wyglądały Światowe Dni Młodzieży ,,od środka", jakie działania podejmujemy w naszej diecezji czy parafii, co już się u nas dzieje oraz co nas czeka. Po tym spotkaniu wiemy na czym polega ,,Projekt L4" oraz ,,Bilet dla brata",jak promować ŚDM w sieci, czy przygotować Wieczór z Emmanuelem i spotkanie z młodzieżą. Podczas całego spotkania uśmiech nie schodził z naszym twarzy i już planujemy spotkać się po raz kolejny :D
 Dziękujemy każdemu, kto poświęcił swój czas, aby przyjść na to spotkanie.

Rycerstwo Niepokalanej w Morawicy
2015-02-28

Przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej pielgrzymowali do Morawicy. Czas spotkania przebiegł na modlitwie, Mszy św. i drodze krzyżowej Golgotą Świętokrzyską.

Preygrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży
2015-02-12

W dniu dzisiejszym do naszego miasta i parafii zawitały symbole Światowych Dni Młodzieży. Od roku 1984 przemierzają cały świat. Dziś nawiedziły szkoły Staszic, Sikorski, Gimnazjum, Czarniecki, Dom pomocy Społecznej, Szpital Im. Jana Pawła II i naszą parafię. O godzinie 17.00 księża z dekanatu Włoszczowskiego wraz z Ks. Bp Marianem Florczykiem celebrowali Mszę św. po której odbyło się kolejne spotkanie z Emmanuelem. O godzinie 20.30 symbole ŚDM przekazaliśmy do Małogoszcza. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Pielgrzymka Całun Turyński
2015-02-10

Nawiedzenie Całunu Turyńskiego

8 DNIOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH I FRANCJI

TRASA:   PRAGA – PARYŻ – ARS  – LA SALETTE -  TURYN – MEDIOLAN

Termin: 18-25.04.2015                                  Cena: 1750,00 zł.

I Dzień 18.04.2015 (sobota)

Msza Św. Po Mszy zajmowanie miejsc w autokarze i wyjazd z Polski w kierunku Włoch (godziny do ustalenia). Przejazd do stolicy  Czech – Pragi. Spacer po moście Karola oraz placu Wacława z pomnikiem patrona Czech. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

II Dzień 19.04.2015 (niedziela)

Śniadanie. Przyjazd do Paryża. Objazd miasta autokarem przez najpiękniejsze miejsca: plac Bastylii                 z nowoczesnym gmachem opery, plac Charles de Gaule z Łukiem Triumfalnym, Pola Elizejskie oraz plac de la Concorde z 3200- letnim obeliskiem z Luksoru. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III Dzień 20.04.2015 (poniedziałek)

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Paryża. Spacer po dzielnicy Montmartre: bazylika Sacre Coeur, plac Artystów  - plac du Tertre, kabaret Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Wjazd na wieżę Eiffla. Następnie udamy się na wyspę  Cite z katedrą Notre Dame. Odwiedzimy także Muzeum Perfum „Fragonard”, gdzie poznamy proces produkcji perfum i historię „kwiatowego” przemysłu. Popołudniu Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue du Bac.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV Dzień 21.04.2015 (wtorek)

Śniadanie. Przejazd do Ars – miasta św. Jana Marii Vianey (patrona proboszczów). Nawiedzenie starego kościoła , gdzie zobaczymy m in. konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Następnie zwiedzimy bazylikę, w której znajdują się szczątki świętego.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień 22.04.2015 (środa)

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego położonego w przepięknej scenerii francuskich Alp. Msza Św. Następnie zwiedzanie miejsc objawienia Matki Bożej: bazylika oraz źródełko z cudowną wodą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień 23.04.2015 (czwartek)

Śniadanie. Przejazd do Turynu – stolica Piemontu. Pobyt rozpoczniemy od XV wiecznej katedry św. Jana Chrzciciela – patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany jest Całun Turyński. Modlitwa przy Całunie. Następnie udamy się przez plac Karola obok Pałacu Carigiano do Bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajduje się relikwia św. Jana Bosco oraz jego ucznia św. Dominika Savio. Msza Św.   Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

VII Dzień 24.04.2015 (piątek)

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii. Zwiedzanie Gotyckiej Katedry narodzin św. Maryi, plac Della Scala z pomnikiem Leonarda do Vinci, scena operowa La Scala, kościół Santa Maria Della Grazie ze słynnym malowidłem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku kraju.

VIII Dzień25.04.2015 (sobota)

Planowany powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena obejmuje:

-      transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)

-      wyżywienie wg programu

-      6 noclegów - hotele klasy 2* lub 3*

-      opiekę pilota

-      Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard (KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)

* UWAGA! Dodatkowo płatne 60 EURO obejmuje opłaty związane z realizacją programu w tym m.in.:  przewodników                                          lokalnych, opłaty turystyczne, drogowe, parkingi, metro, bilety wstępów.

Każdego dnia przewidziane są Msze Święte. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Nawrócona wiedźma
2015-02-08

Świadectwo życia wygłaszała w naszej parafii pani Patrycja Hurlak. Pani Patrycja odwiedziła również szkoły średnie na terenie naszej parafii.

Perygrynacja Symboli ŚDM we Włoszczowie
2015-01-31

Peregrynacja symboli ŚDM – Włoszczowa 12.02.2015

1.     0900 – 1030 – przywitanie Krzyża i Ikony MB  - przy ZSP nr 3 „Staszic”        –    gdzie była obrona krzyży w 1984