XIX Diecezjalny Dzień Ministranta
2019-09-22

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim było miejscem tegorocznego spotkania Służby Liturgicznej naszej diecezji.

Nowy Krąg Domowego Kościoła
2019-09-18

17 września 2019 r. podczas uroczystej Mszy świętej w bazylice katedralnej w Kielcach zawiązał się nowy krąg Domowego Kościoła. Monika i Andrzej, Joanna i Szczepan, Ilona i Grzegorz, Olga i Tomasz, Alicja i Janusz wkroczyli na drogę formacji. Ich opiekunem jest ks. Kamil. Cieszymy się, że powstał nowy krąg (już trzeci w naszej parafii) liczący 5 małżeństw i 9 dzieci. Liturgii przewodniczył Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski, który mianował ks. Marcina Gałczyńskiego Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła. Szczególne podziękowania dla Małgorzaty i Artura Ślęzak za poświęcony czas i zaangażowanie w ewangelizację oraz przygotowanie nowego kręgu do tego wydarzenia.

Modlitwa pod Krzyżem
2019-09-14

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego modliliśmy się pod krzyżem stojącym przy drodze wylotowej do Częstochowy. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Polska pod Krzyżem.

Poświęcenie przyborów szkolnych
2019-09-10

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Tradycyjnie zostały poświęcone przybory szkolne. Dzieci klas IV przekazały jako dar odnowioną zabytkową puszkę eucharystyczną do przechowywania i rozdzielania Komunii Świętej.

Boże Ciało
2019-06-21

W tej Hostyi jest Bóg żywy,

choć zakryty, lecz prawdziwy.

Bierzmowanie 2019
2019-06-18

Biskup Andrzej Kaleta udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Po rocznej formacji 110 osób przyjęło ten szczególny dar Ducha Świętego.

II Włoszczowski Marsz dla Życia i Rodziny
2019-06-10

Po raz drugi w naszym mieście przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Piknik rodzinny na boisku Liceum uświetnił występ Mażoretek z Krasocina i włoszczowski zespół muzyczny F-Band.

Pielgrzymka Dzieci Komunijnych
2019-06-15

Grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Mszę Świętą w intencji pielgrzymów i ich rodzin odprawił przy ołtarzu z Relikwiami Jana Pawła II ks. Marcin Piotrowski, który także oprowadził uczestników Pielgrzymki po miejscach związanych ze Św. Faustyną i po Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili także Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie.

« 1 2 3 4
...