Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie
2019-03-21

Jezus nie chce twojej choroby. On chce, abyś żył w Jego błogosławieństwie! Dlatego wspólnota MIRIAM zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy poniedziałek tj. 25 marca o godz. 17.00, którą poprowadzi ks. dr Sławomir Płusa - egzorcysta i ewangelizator diecezji radomskiej, wraz ze wspólnotą Dobry Łotr ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Zanim poprosisz o uzdrowienie, to poproś o wiarę.

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
2019-03-18

Uczniowie szkół średnich naszej parafii uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Matce Bożej zawierzyliśmy czas egzaminów oraz wybór dalszej drogi życiowej. Eucharystii i Drodze Krzyżowej przewodniczył Biskup Ordynariusz.

Diecezjalny Konkurs Biblijny 2019
2019-03-16

Ewangelia św. Mateusza była tematem tegorocznego Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. II etap (rejonowy) odbył się w ZPO nr 1 we Włoszczowie. Uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjów i Szkół Podstawowych naszego miasta i okolicznych gmin. Nad całością czuwały nasze katechetki: Siostra Agata, Pani Halina i Pani Lucyna. Szczególne podziękowania za życzliwość i współpracę dla Pani Dyrektor Iwony Gieroń, która jak co roku udostępnia budynek szkoły do organizacji tego konkursu.

"Tydzień dla Jezusa" we Włoszczowie - zapowiedź
2019-03-10

Każdego dnia Duch Święty chce nas prowadzić ku głębszej wierze, która umacnia miłość do Jezusa i bliźnich. Na progu Wielkiego Postu tę prawdę przypomniał nam misjonarz miłosierdzia, ks. Rafał Jarosiewicz. Jest on znanym ewangelizatorem i pomysłodawcą m. in. wydarzenia Jezus na Stadionie. W maju ks. Rafał przyjedzie do naszego miasta wraz z ewangelizatorami z którymi posługuje, aby przez tydzień głosić Dobrą Nowinę. Serdeczne podziękowania dla wspólnoty Miriam za tę inicjatywę duszpasterską i jej organizację, która na pewno ożywi wiarę naszej parafii oraz miasta.

TRANSMISJA NA ŻYWO JUŻ DZIAŁA
2019-03-09

Transmisja Mszy świętej ONLINE z naszego Sanktuarium działa już prawidłowo. Zapraszamy do oglądania (zakładka kamera online).

"Prochem jesteś i w proch się obrócisz ..."
2019-03-05

S. Mieczysława szykuje popiół. To znak, że znów rozpoczynamy Wielki Post.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium:

- środa – po Mszy św. o godz. 17.00 – dla dzieci

- piątek – po Mszy św. o godz. 17.00

- niedziela – godz. 16.30

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela godz. 17.30

Najmłodsi ministranci w parku trampolin i rozrywki
2019-03-02

Grupa młodszych ministrantów próbowała „oderwać się od rzeczywistości”. Park trampolin i rozrywki w Częstochowie był do tego idealnym miejscem. Po prostu świetna zabawa!

Imieniny siostry Agaty
2019-02-03

Dziękując za ofiarną służbę dla naszej wspólnoty parafialnej modliliśmy się za siostrę Agatę z racji Jej imienin.

Naszej Drogiej Solenizantce życzymy wielu łask Bożych             i opieki Maryi na drodze powołania.

...
42 »