Sukces na Konkursie Biblijnym
2019-06-12

Dnia 6 czerwca 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyła się gala finałowa XXIV Konkursu Biblijnego. Nasz parafianin Jan Rogula - uczeń klasy 8c SP nr 1 we Włoszczowie został laureatem tegorocznej edycji i uplasował się na III miejscu. Gratulujemy Janowi i zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu-spotkania ze Słowem Bożym.

Marsz dla Życia i Rodziny 2019
2019-06-05

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się po raz drugi we Włoszczowie Marsz dla Życia i Rodziny.

Początek: 14.00 - Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP (przewodniczy ks. prof. Tadeusz Gacia)

15.00– przemarsz ulicami miasta do boiska Liceum „Sikorskiego”, gdzie odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz konkursami dla najmłodszych i nie tylko.

19.00– mecz piłki nożnej SAMORZĄDOWCY - KSIĘŻA.

W czasie pikniku będziemy mogli wesprzeć finansowo działalność Hospicjum Stacjonarnego we Włoszczowie.

Klikając "więcej" zobaczysz jak było rok temu.

Tydzień dla Jezusa
2019-05-14

Od 19 do 26 maja w naszej parafii zostaną przeprowadzone otwarte dla wszystkich rekolekcje  „Tydzień dla Jezusa”.

To czas wielkiej łaski, w którym dowiesz się, że Jezus jest spełnieniem wszystkich pragnień. Wydarzenie na które zaprasza Wspólnota Miriam działająca przy parafii, poprowadzą świeccy ewangelizatorzy wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem – misjonarzem miłosierdzia.

Już teraz zarezerwujmy czas na te spotkania, które będą odbywały się o godz. 10.00 i 18.40. Spotkania będą transmitowane przez stronę parafialną.

Imieniny naszego Proboszcza
2019-05-02

Drogiemu Solenizantowi życzymy, aby towarzyszyła mu bliskość Tego, który go powołał i któremu zawierzył swoje życie. Dużo wytrwałości w prowadzeniu naszej wspólnoty parafialnej.

Niedziela Wielkanocna
2019-04-21

Chrystus Zmartwychwstał! Cieszmy się i radujmy! I głośmy światu Jego zwycięstwo, które daje nadzieję w codziennym życiu.

Wigilia Paschalna
2019-04-20

Liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył ks. Tomasz. Poświęcona została woda, która posłuży do udzielania sakramentu chrztu świętego. Świętowanie Paschy przypomina nam, że Zmartwychwstanie  jest umocnieniem naszej wiary.

Wielki Piątek Meki Pańskiej
2019-04-19

„On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie”.

Msza Wieczerzy Pańskiej
2019-04-18

W wielkoczwartkowy wieczór uczestniczyliśmy we Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego. Liturgię zakończyła procesja z przeniesieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do ołtarza adoracji – ciemnicy.

...
43 »